Thiem پس از حذف جوکوویچ در رده های برتر ، به عنوان قهرمانی ATP فینال می رود

دومینیک تیم فکر می کرد با کسب اولین عنوان گرند اسلم خود در مسابقات US Open او را در سخت ترین لحظات بزرگترین مسابقات آرام می کند. او در مرحله نهایی مرحله ATP فینال خود با شماره 1 نواک جوکوویچ فهمید که این تصور چقدر اشتباه است.

هنوز هم ، بعد از برهم زدن چهار امتیاز مسابقه در نیمه نهایی شنبه شان ، زیرا او در حین انجام تساوی بری ست دوم “تنگ و عصبی” بود ، تیئم خودش را جمع کرد. او سرانجام هفت امتیاز از هشت امتیاز آخر مسابقه را پس زد تا به فینال قهرمانی پایان فصل برسد.

شماره 3 رده بندی Thiem با پایان دادن به نتیجه 7 بر 5 ، 6-7 (10) ، 7-6 (5) پس از عقب افتادن 4-0 در مسابقه تساوی نهایی در لندن ، به پیشنهاد جوکوویچ برای کسب عنوان ششم فینال ATP پایان داد. ، انگلستان.

جوکوویچ ، 17 بار قهرمان گرند اسلم ، گفت: “کاری که او از 0-4 در تای سوم بری انجام داد ، کاملا غیر واقعی بود.” “من فکر نمی کنم من بد بازی کردم. … او فقط توپ را خرد کرد و همه چیز به داخل رفت.”

وقتی کار با شنای طولانی مدت فورهند توسط جوکوویچ به پایان رسید ، تیم راکت خود را انداخت و صورت خود را با دستان خود پوشاند.

تماشا کنید | دومینیک تیم پنجمین پیروزی شغلی خود را مقابل جوکوویچ بدست آورد:

دومینیک تیم در نیمه نهایی فینال ATP در لندن ، انگلیس با نتیجه 7-5 ، 6-7 (10) ، 7-6 (5) نواک جوکوویچ را شکست داد 0:57

Thiem می توانست بیش از یک ساعت زودتر کارها را تعطیل کند. اما در اوایل شكن ، تایم اذعان كرد ، “من از نظر ذهنی آنقدر قوی نبودم.”

سیصدمین پیروزی در مسابقه حرفه ای او را برای دومین سال متوالی در فینال مسابقات پایان فصل قرار داد. وی در سال 2019 نایب قهرمان Stefanos Tsitsipas بود.

ششمین قهرمان متفاوت در 6 سال

شماره 2 رافائل نادال قرار بود در مرحله نیمه نهایی دوم شنبه با شماره 4 دانیل مدودف روبرو شود. فینال یکشنبه است. هیچ یک از سه مرد آخر این رشته برنده این مسابقات نیستند ، به این معنی که ششمین قهرمان متفاوت در شش سال گذشته وجود دارد که طولانی ترین کشش از سال 1974 تا 79 است.

این اولین بار است که از سال 2004 – زمانی که راجر فدرر ، اندی رودیک ، لایتون هویت و مارات سافین این کار را انجام می دهند – که چهار بازیکن برتر در این رده بندی چهار شکاف نیمه نهایی برای حضور در فینال ATP را پر می کنند.

گروه امسال کاملاً یک گروه چهارجانبه است: آنها برای کسب 10 عنوان انفرادی بزرگ مردان گرند اسلم گذشته و 9 جام گذشته Masters 1000 موفق شدند.

جوکوویچ ، از قبل مطمئن بود که سال ششم را با رکورد شماره یک به پایان می رساند ، در تلاش بود تا با شش عنوان جام فدرر در فینال به فدرر برسد. یک عنوان همچنین باعث می شد جوکوویچ با 33 سال پیرترین قهرمان تاریخ مسابقات باشد. فدرر در سال 2011 30 ساله بود.

تماشا کنید | نواک جوکوویچ حریف صعود به مرحله نیمه نهایی است:

نواک جوکوویچ با نتیجه 6 بر 3 ، 7 بر 6 (4) الکساندر زروف را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی فینال ATP در لندن ، انگلیس صعود کرد 1:02

در بازی برگشت روز شنبه فینال اوپن استرالیا در فوریه ، که جوکوویچ در پنج ست تیم را شکست داد ، مبادلات اساسی زیادی در زمین سخت داخلی برگزار شد – جایی که همه چیز آرام بود زیرا تماشاگران به دلیل همه گیری ویروس کرونا ممنوع شدند – و فرصت های استراحت کمی برای هر بازیکن

تایم با سه امتیاز شکست روبرو شد و همه آنها را نجات داد ، این یک موفقیت عالی در مقابل جوکوویچ بازگشت عالی است. و در حالی که Thiem موفق شد فقط یک جفت امتیاز شکست ایجاد کند ، از یکی از اینها استفاده کرد تا در ست ابتدایی 6-5 برتری داشته باشد.

در ثانیه ، آس تایم او را با نتیجه 6 بر 5 در تای بریکر پیش انداخت ، یک امتیاز از پیروزی.

3 نقطه اجرا برای دزدیدن مجموعه

اما جوکوویچ این فرصت اولیه را با 204 کیلومتر برنده خدمات در ساعت نجات داد. فرصت بعدی تایم برای پیروزی 7 بر 6 بود ، اما او خطا کرد.

Thiem گفت: “من کاملاً در تمام بدنم محکم بودم.”

سومین بار در ساعت 9-8 بود ، زمانی که او یک پیش دستی خط پایین را به عرض فشار داد. در ساعت 10-9 ، جوکوویچ شماره 4 را با یک فورهند که روی یک خط قرار داشت پاک کرد.

با این کار سه امتیاز توسط جوکوویچ آغاز شد تا ست را بدزدد و مسابقه طولانی شود. او برای انجام این کار به چهار امتیاز مشخص نیاز داشت ، اما وقتی که تایم با یک ضربه عقب توپ را به ثمر رساند.

هرچند که تایم مجدداً جمع شد تا تنها مرد دوم با حداقل پنج پیروزی در برابر سه بزرگ جوکوویچ (5-7 امتیاز شغلی) ، فدرر (5-2) و نادال (6-9) باشد. اندی موری دیگری است.

Thiem گفت: “این برای من فوق العاده خاص است.” “هر مسابقه برابر آنها یک امتیاز بزرگ است. این یک فرصت بزرگ برای یادگیری است. اگر این افراد را شکست دهید ، اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد.”