Faith Kipyegon از کنیا رکورد جهانی 1500 متر زنان در لیگ الماس را از بین برد.

Faith Kipyegon از کنیا ادعای خود را به عنوان بهترین دونده 1500 متر زنان در تاریخ جمعه در فلورانس ایتالیا مطرح کرد.

قهرمان دو دوره المپیک و دارنده دو مدال طلای جهان، با شکستن رکورد جهانی در مسافت، اولین زنی بود که با زمان 3:49.11 شکستن سه دقیقه و 50 ثانیه را به ثبت رساند.

کیپیگون، 29 ساله، به سرعت از گروه جدا شد و هرگز سرعتش را کاهش نداد، و رکورد جهانی را در 100 متر پایانی به یک نتیجه قطعی تبدیل کرد.

لورا مویر از انگلیس (3:57.09) از جسیکا هال استرالیایی (3:57.29) برای مقام دوم پیشی گرفت.

تماشا | کیپیگون رکورد جهانی را شکست:

فیث کیپیگون رکورد جهانی 1500 متر زنان را در گلدن گالا شکست.

Faith Kipyegon از کنیا با ثبت زمان 3:49.11 در مسابقات لیگ الماس در فلورانس ایتالیا، رکورد جهانی دوی 1500 متر زنان را از بین برد.

Gabriela DeBues-Stafford کانادایی که در اولین رویداد لیگ الماس خود در بیش از یک سال پس از آسیب جدی لگن شرکت کرد، در ساعت 4:03.64 در مکان دوازدهم از خط عبور کرد.

این بازیکن 27 ساله از لندن، اونت.، که دارای 7 رکورد کانادایی در مسابقات داخلی و خارجی است، قصد دارد برای کسب مدال در ماه آگوست در مسابقات جهانی بوداپست مجارستان آماده شود.

در 100 مرد، فرد کرلی آمریکایی بار دیگر تسلط خود را به دست آورد.

قهرمان جهان در این فصل شکست ناپذیر باقی ماند و دومین عنوان متوالی خود را در مسافت با زمان 9.94 ثانیه در مسابقه ای که هرگز واقعاً نزدیک نبود به دست آورد.

مارسل جاکوبز، قهرمان المپیک ایتالیایی که کرلی با او به صورت آنلاین معامله می کرد، به دلیل مصدومیت از دومین دیدار متوالی خود کنار رفت.

فردیناند اومانیالا از کنیا با 10.05 ثانیه دوم شد و تریون برومل آمریکایی با 10.09 ثانیه سوم شد.

مطالب جذاب پیشنهادی
مارلینز پس از 19 فصل از مایکل هیل مدیر اجرایی جدا شد

ساموئل سکارلی از ایتالیا که در مقابل تماشاگران خانگی خود جایگزین جیکوبز شد، بهترین رکورد شخصی را با 10.13 ثانیه ثبت کرد.

تماشا | کرلی شکست ناپذیر می ماند:

فرد کرلی در مسابقات 100 متر مردان در گلدن گالا در فلورانس تسلط دارد

فرد کرلی، دونده سرعتی آمریکایی، زمان 9.94 را برای قهرمانی در مسابقات لیگ الماس در فلورانس ایتالیا ثبت کرد.

یکی دیگر از 3 برتر برای براون کانادا

در همین حال، آرون براون از تورنتو در 200 مردان با زمان 20.31 ثانیه سوم شد.

این بازیکن 31 ساله که دارای دو مدال امدادی المپیک و یک عنوان قهرمانی در امدادی قهرمانی جهان است، در این فصل چهارمین رتبه خود را در رده 3 تیم برتر در همین مسابقات کسب کرد. تنها پیروزی او در کیپ کینو کلاسیک در ماه می به دست آمد، زمانی که او زمان 20.12 ثانیه را ثبت کرد. بهترین فصل او 20 ثانیه ثابت است.

اما این اریون نایتون آمریکایی، دارنده مدال برنز جهان بود که نمایش را در ایتالیا ربود. اگرچه براون تا 100 نفر اول نزدیک بود، اما ضربه پایانی نایتون، حریفانش را در مسیر 19.89 ثانیه برنده شد.

“من از بیرون می دویدم، سعی کردم آرام بدوم. نمی توانم بگویم که سعی نکردم در خانه مستقیم بمانم. اکنون، از این زمان بسیار راضی هستم – زیر 20 سال در اولین مسابقه نایتون گفت: فصل.

جرم ریچاردز از ترینیداد و توباگو در مترهای پایانی از براون پیشی گرفت و با 20.28 ثانیه مقام دوم را از آن خود کرد.

تماشا | نایتون در صدر 200 مردان:

اریون نایتون آمریکایی برنده 200 مرد در رویداد لیگ الماس طلایی شد.

اریون نایتون آمریکایی در مسابقه 200 متر مردان با زمان 19.89 در فلورانس ایتالیا در رویداد گلدن گالا در فلورانس برنده شد. آرون براون کانادایی با زمان 20.31 سوم شد.

مطالب جذاب پیشنهادی
وزیر ورزش می گوید جوکوویچ باید در مسابقات آزاد فرانسه از پیام های سیاسی خودداری کند

احمد در 5K تمام می شود

در 5000 مردان، دوئل مورد انتظار بین جاشوا چپتگی قهرمان المپیک از اتیوپی و مو احمد دارنده مدال نقره کانادایی به سرعت شکست خورد و اولی چهارم و دومی دهم شد.

چپتگی، همچنین دارنده رکورد جهان، زمان خود را در عقب سپری کرد و تا دور آخر حرکتی به جلو انجام نداد و در آن زمان دیگر خیلی دیر شده بود. او در ساعت 12:53.81 از خط گذشت.

چپتگی گفت: این مسابقه بیشتر شبیه مسابقات قهرمانی بود، من استقامت زیادی دارم، حالا باید روی سرعتم بیشتر کار کنم.

احمد، 32 ساله اهل سنت کاترینز، در طول بیشتر 5 کیلومتر در وسط باقی ماند، اما به نظر نمی رسید که بنزین کافی در باک خود برای فشار نهایی باقی بگذارد. او با زمان 12:56.46 به پایان رسید – تقریباً 10 ثانیه از بهترین شخصی خود.

احمد هفته گذشته در مسابقات قهرمانی 10k کانادا در اتاوا قهرمان شد.

محمد کاتیر اسپانیایی (12:52.09) با برتری از یومیف کجلچا از اتیوپی (12:52.12) به قهرمانی لیگ الماس 5000 دست یافت و لوئیس گریجالوا از گواتمالا با 12:52.97 سوم شد.

ریگان یی، 27 ساله اهل هیزلتون، بریتیش کلمبیا، در دومین مسابقه خود در تاریخ لیگ الماس، در ساعت 9:40.04 در مسابقات 3000 اسب دوانی زنان در جایگاه سیزدهم قرار گرفت.

می‌توانید پخش کامل رویداد فلورانس را در روز شنبه در ساعت 1 بعد از ظهر به وقت شرقی در شبکه تلویزیونی CBC و همچنین CBCSports.ca، برنامه CBC Sports و CBC Gem تماشا کنید.

فصل لیگ الماس از جمعه آینده در پاریس با پوشش زنده از ساعت 3 بعد از ظهر به وقت شرقی در دسترس است.

مطالب جذاب پیشنهادی
کاشت مو و درد کمتر