کلاهبرداری سازمانی در یک دهه گذشته حدود 8 میلیون دلار از گروه های ورزشی جوانان کانادا ربوده است

برای انجمن هاکی کرنر بروک مینور ، انگار در انتهای چک بدنه یخ باز بود.

اواخر ماه مارس بود که نزدیک به پایان فصل 19-2018 در کرنر بروک ، NL بود ، وقتی مقامات لیگ مطلع شدند که هزاران دلار برای پرداخت زمان یخبندان عقب مانده اند.

زمانی که مقامات به همه چیز رسیدند ، مشخص شد که سازمان حدود 80000 دلار از دست رفته است.

تحقیقات توسط RCMP منجر به متهم شدن خزانه دار سابق لیگ به شش جرم مربوط به کلاهبرداری شد.

دارن هارویو ، خزانه دار جدید لیگ و بخشی از یک گروه داوطلب که برای احیای مجدد سازمان تلاش کرده است ، گفت: “این یک شوک بود. بسیار تأسف آور بود ، خصوصاً وقتی جامعه کوچکی دارید و همه درگیر هاکی هستند.” پایه مالی

هارویو می گوید که این دستگیری هیچ کاری برای جبران خسارت ناشی از سرقت های ادعایی نکرد.

وی گفت: “پولی که از بین رفت ، پولی بود که از والدین ، ​​والدین سخت کوش جامعه تأمین می شد.” “ما یک جامعه کوچک هستیم و بزرگترین چیز واقعاً از بین رفتن پول مردم بود – پولی که فکر می کردند برای لذت بردن از کودکانشان است که هاکی بازی می کنند.”

دارن هرویو ، خزانه دار انجمن هاکی Corner Brook Minor Hockey ، یک سال پیش نام خود را مطرح کرد تا به این گروه کمک کند تا پس از از دست رفتن پول ، بدهی های خود را از دست بدهد. (کالین کانرز / CBC)

و این فقط یک نمونه از یک وضعیت مشترک در کل کاناداست: بزرگسالانی که دارای اعتماد هستند ، از یک سازمان ورزشی جوانان که حال و هوای خود را از دست می دهند پول می دزدند یا ادعا می کنند. تحقیق توسط CBC Sports نشان می دهد که فقط در دهه گذشته نزدیک به 8 میلیون دلار از ده ها لیگ ورزشی و انجمن در سراسر کانادا ناپدید شده است.

مقدار پول سرقت شده از چند هزار دلار تا میلیون ها دلار است ، اما الگوی تقریباً در همه موارد مشابه است: یک سرقت توسط یک شخص در سازمان که مسئول امور مالی لیگ است انجام می شود.

برای جزئیات روی نقاط دقیق کلیک کنید

مثال دیگر: تقریباً همزمان با حادثه کرنر بروک اما در نیمه راه کشور ، این بود که مبلغ سرسام آوری از انجمن هاکی مینور انتاریو گم شده بود.

OMHA بر 225 انجمن محلی و 28 لیگ در سراسر استان نظارت می کند که نزدیک به 300000 بازیکن ، مربی ، مربی و والدین در آن شرکت دارند. طبق اسناد دادگاه به دست آمده توسط سی بی سی اسپورت ، مدیر امور مالی لیگ – یک کارمند 16 ساله – در طی شش ماه “برای حمایت از اعتیاد به قمار و خرید آنلاین” تقریباً 2.4 میلیون دلار سرقت کرد.

اعتقاد بر این است که این سرقت بیشترین مبلغی است که تاکنون از یک سازمان ورزشی جوانان آمریکای شمالی به سرقت رفته است. این فقط وقتی آشکار شد که کارمند پس از اینکه فهمید انجمن قادر به پرداخت برنامه ریزی زیادی نیست ، به مدیر اجرایی OMHA اعتراف کرد.

پس از آن زن به جرم خود اعتراف كرد و منتظر صدور حكم است.

طبق اسناد دادگاه ، او “تنها دسترسی” به یکی از حساب های بانکی ثانویه لیگ داشت. در 35 روز مختلف ، او 84 معامله از حساب اصلی OMHA به حساب ثانویه انجام داد. وی سپس طبق اسناد ، از این پول برای پرداخت قبض های کارت اعتباری شخصی استفاده کرد.

اسناد دادگاه در پرونده OMHA نشان می دهد که سه معامله جداگانه یک میلیون دلاری بدون شناسایی بوده است. (CBC)

در بیشتر این موارد ، پول در مدت زمان طولانی به سرقت می رود و غالباً برای تأمین بودجه اعتیاد به قمار یا مواد مخدر یا خرید وسایل لوکس استفاده می شود.

به عنوان مثال ، فردی که وظیفه سازماندهی مسابقات ورزشی را برای تعداد زیادی از مدارس اطراف لندن ، اونت ، بر عهده داشت ، تقریباً یک میلیون دلار را در طی حدود یک دهه به سرقت برد که قاضی آن را “نقض شدید اعتماد” خواند.

در محاکمه وی ، مشخص شد که بیشتر پول دزدیده شده برای پرداخت هزینه های بازسازی منازل ، از جمله “استخر آب شور و وان آبگرم ، دیواره های نگهدارنده ، مسیرهای بهم پیوسته و ساخت و سازهای مرتبط و کاشت های گران قیمت قابل توجه” است. وی سه سال حبس محکوم کرد.

برای جزئیات روی نقاط دقیق کلیک کنید

سرقت ها معمولاً امور پیچیده ای نیستند.

در سال 2012 ، خزانه دار سابق انجمن فوتبال ریچموند در بریتیش کلمبیا پس از محکومیت به سرقت بیش از 200000 دلار در طول 5 سال ، به دو سال زندان محکوم شد. او به سادگی بیش از 200 چک برای خودش و همسرش نوشت.

در محکومیت این زن ، قاضی نوشت: “انجمن فوتبال جوانان ریچموند یک نهاد تجاری پیچیده با سیستم های کنترل و تراز برای محافظت از امور مالی خود نبود. این یک سازمان داوطلبانه است و به متهم بسیار وابسته بود تا صادقانه با آنها رفتار کند. قربانیان واقعی هزاران جوانی بودند که از پولهای متهم به سرقت بردن بسیار سود می بردند. “

قربانیان واقعی هزاران جوان بودند که از پولهای متهم به سرقت بردن بسیار سود می بردند.– قاضی محکومیت خزانه دار که 200،000 دلار در ریچموند ، قبل از میلاد دزدیده است

اخیراً ، خزانه دار یک انجمن متفاوت هاکی در نیوفاندلند پس از سرقت بیش از 50 هزار دلار در طول دو سال به پنج ماه زندان محکوم شد. متهم برای سوختن اعتیاد به کوکائین و قمار بیش از 35 چک برای خودش نوشت.

در بیانیه تأثیر قربانیان ، انجمن به دادگاه گفت سرقت باعث شد “نگران توانایی خود برای ادامه فعالیت در هاکی جزئی در این منطقه نباشند. از والدین خواسته می شود که سرمایه خود را بیش از حد معمول جمع کنند و یک مورد اضافی نیز وجود دارد. به طور کلی ، بار مالی بر دوش خانواده ها و اعضای جامعه است ، زیرا از آنها خواسته می شود تا به انجمن کمک کنند تا برنامه هاکی را پایدار نگه دارد. “

در تجزیه و تحلیل ما ، CBC Sports فقط مواردی را مطرح كرد كه در آن اتهامات کیفری مطرح شده یا اقدام مدنی برای جبران وجوه دریافت شده از پول دزدیده شده آغاز شده بود.

اما کارشناسان می گویند این مسئله احتمالاً شیوع بیشتری دارد زیرا بسیاری از موارد ، به دلایلی ، هرگز به پلیس گزارش نمی شوند.

اریک کارروزا حسابدار منطقه فیلادلفیا است که ده ها داستان مشابه را در سراسر ایالات متحده ثبت کرده است. او خزانه دار ورزش جوانان و بنیانگذار مرکز پیشگیری از تقلب است. کارروزا این مرکز را برای کمک به سازمانهای ورزشی جوانان در اجرای استراتژیهای پیشگیری برای کاهش خطر سرقت ایجاد کرد.

تماشا کنید | چرا سازمانهای ورزشی جامعه در معرض تقلب قرار دارند:

چرا سازمان های ورزشی جامعه در معرض تقلب قرار دارند و چگونه می توانند بهتر از خود محافظت کنند. 3:30

کارروزا می گوید که هیئت مدیره داوطلبانی که این سازمان ها را اداره می کنند ، معمولاً برای جلوگیری از شرمساری خود سعی در مقابله با تقلب در داخل کشور دارند ، زیرا هیئت مدیره مسئول اداره و نظارت هستند.

وی گفت: “آنها در واقع خود را گزارش می دهند و نقایص خود را می پذیرند.” “انجام این کار برای برخی از افراد آسان نیست.”

کارروزا همچنین به اصطلاح عامل جامعه اشاره می کند ، جایی که طرف گناه اغلب عضوی شناخته شده در سازمان است ، دوستانی در هیئت مدیره دارد و دارای چندین فرزند است که در لیگ بازی می کنند.

“[The organizations] کمی مایل نیستند که زندگی کسی را منفجر کنند و [their] خانواده ، “گفت Carrozza ، با اضافه کردن مواردی که گزارش می شود معمولا از یک خط آشنا است.

وی گفت: “شما یک جنایت گستاخانه را تجربه کرده اید ، به این معنا که هیچ تلاشی برای سرپوش گذاشتن در آن وجود ندارد. این افرادی هستند که برای خودشان چک می کنند و سالها ادامه دارد.” “دلیل عدم نظارت و حاکمیت است.

“خزانه دار یک مجرم مالی پیچیده نیست. [They are thinking] من فقط می توانم برای خودم چک بنویسم و ​​هیچ کس متوجه نمی شود. “

کیتی میسنر می گوید سازمانهای ورزشی جوانان به چندین دلیل در معرض تقلب آسیب پذیر هستند. (با احترام U از واترلو)

کیتی میسنر ، استاد دانشگاه واترلو ، تقلب و سرقت را در سطح ورزش جوانان بررسی می کند.

Misener می گوید که در مقاطع مختلف سال – و به خصوص در زمان ثبت نام – لیگ ها می توانند صدها هزار دلار از طریق حساب های بانکی خود جریان داشته باشند.

وی می گوید تعدادی از عوامل این سازمانهای داوطلبانه را آسیب پذیر می کند.

در بسیاری از موارد ، پول یک لیگ توسط یک داوطلب با آنچه Misener “مزیت آموخته شده” می نامد ، اداره می شود ، کسی که می داند امور مالی سازمان چگونه کار می کند و چگونه آنها را دستکاری می کند.

میسنر گفت: “ما تمایل داریم به والدینی که در این باشگاه های ورزشی در این نقش های رهبری هستند ، اعتماد کنیم.” “آنها افراد بزرگی هستند و وقت و منابع خود را در این نقش ها کمک می کنند و به بچه ها کمک می کنند تا فعال باشند و باشگاه را اداره کنند.

“ما فکر نمی کنیم که جو در خیابان ، که خزانه دار یک باشگاه هاکی است ، ممکن است بودجه ای را اختلاس کند. اما واقعیت این است که به طور معمول این یک خزانه دار یا یک عضو هیئت مدیره مانند رئیس جمهور است که کسانی بوده اند که مرتکب کلاهبرداری شده اند. “

مطالب جذاب پیشنهادی
عالیه ادواردز کانادا "ذهنیت مامبا" را برای اولین سال تحصیل در UConn حمل می کند