کانادا در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات جهانی هاکی مردان، فنلاند میزبان را حذف کرد

کانادا در مسابقات قهرمانی هاکی جهان به مرحله نیمه نهایی رسید و همچنین انتقام باخت به یاد ماندنی را از میزبان فنلاند در روز پنجشنبه در تامپره گرفت.

جک کویین، ساموئل بلیز، مایکل کارکون و تایلر تافولی در حالی که کانادا با نتیجه 4-1 در نوکیا آرنا پیروز شد، گلزنی کردند. Teemu Hartikainen در اواخر وقت سوم برای فنلاند گلزنی کرد اما تافولی کمتر از یک دقیقه بعد پاسخ داد تا پیروزی را یخ کند.

ساموئل مونتمبو، دروازه‌بان کانادایی که 27 سیو انجام داد، می‌گوید: «می‌دانستیم که بازی فشرده‌ای خواهیم داشت. اما آن گل سوم بزرگ برای ما وزن را از روی دوش ما کم کرد.”

بعد از اینکه کوین و بلیز کانادا را به برتری زودهنگام رساندند، کارکونه در 2:54 وقت سوم بازی را 3-0 کرد.

تماشا | بلیز کانادا را بر فراز فنلاند بالا می برد:

برنده دوره دوم بلیز، کانادا را به برد یک چهارم نهایی مقابل فنلاند رساند

گل دوره دوم توسط ساموئل بلیز باعث شد تا کانادا برای همیشه پیش بیفتد زیرا آنها فنلاند را 4-1 در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات هاکی قهرمانی جهان شکست دادند.

هارتیکاینن در نهایت با نتیجه 3:07 باقی مانده بازی به تماشاگران میزبان چیزی برای تشویق کردن داد، اما تافولی با 2:18 باقی مانده دروازه خالی را به ثمر رساند.

مونتمبو گفت: «این یک گروه عالی است. هدف ما از ورود به این تورنمنت کسب مدال طلا بود و می‌دانستیم که امشب باید سخت کار کنیم تا فنلاند را جلوی هوادارانش شکست دهیم.

ما یک قدم به هدفمان نزدیکتر شده ایم و اکنون مشتاقانه منتظر نیمه نهایی هستیم.

مطالب جذاب پیشنهادی
Wilkerson، Humana-Paredes به یک پیروزی دیگر در والیبال ساحلی در رویداد Ostrava دست یافتند

امیل لارمی 27 سیو برای فنلاند انجام داد.

آندره تورینی، سرمربی کانادایی گفت: «ما سعی کردیم با سرعت بالا بازی کنیم تا زمان بندی فنلاندی ها را مختل کنیم. “آنها روی پوک بسیار قوی هستند، سنگین هستند و به خوبی از پوک محافظت می کنند.

ما می‌خواستیم زمانی که آنها توپ را در اختیار داشتند واقعاً تهاجمی عمل کنیم و در سریع‌ترین زمان ممکن توپ را از آنها دور کنیم.»

فنلاند در ماه مه گذشته با نتیجه 4 بر 3 کانادا را در وقت اضافه شکست داد و طلا گرفت. این سومین بار متوالی بود که دو تیم در این مسابقه برای طلا بازی کردند.

کانادا در مرحله بعدی با لتونی بازی خواهد کرد که یک برد شگفت‌انگیز 3-1 مقابل مدعی همیشگی سوئد است.

بلیز گفت: «ما در دفاع خوب بازی کرده‌ایم و ضربات زیادی را مهار کرده‌ایم و باید همینطور ادامه دهیم. ما یک دروازه‌بان بزرگ داریم که به او اعتماد زیادی داریم و می‌خواهیم بهترین بازی خود را مقابل لتونی ارائه دهیم.»

آمریکا در دیگر نیمه نهایی روز شنبه به مصاف آلمان خواهد رفت. بازی های مدال برای یکشنبه برنامه ریزی شده است.

فنلاند در سال 2019 کانادا را شکست داد اما کانادا دو سال بعد در مسابقه برگشت پیروز شد. مسابقات 2020 به دلیل همه گیری کووید-19 لغو شد.