چگونه المپیک های دو و میدانی کانادا در حال شیوع همه گیری هستند

می توانید هیجان و شادی ناب را در انتهای دیگر تلفن احساس کنید. آلیشا نیومن ، سرشار از زندگی و انرژی ، در حال بازگشت به تمرینات است و امیدوار است در آینده نزدیک رقابت کند.

نماینده او از اواخر ژانویه و با تأیید نیومن برای رقابت در 6 فوریه در روئن ، فرانسه ، یک سری رویدادهای طاق تیرک را در طی همه گیر جهانی ، از جمله رویدادهای تور جهانی داخل سالن ، تهیه کرده است.

وی گفت: “متخلفان قطبی قادر به فاصله اجتماعی هستند و هنوز می پرند.” “من فکر می کنم تیرک پرشی یکی از ورزش هایی خواهد بود که می تواند ادامه یابد [in the new year] بنابراین من بسیار خوش شانس هستم. “

هم تیمی های دوومیدانی کانادایی نیومن ، مو احمد دونده مسافت ، پرتابگر تیراندازی بریتانی کرو و دونده سرعت آرون براون ، پس از یک فصل کوتاه 2020 ، تمرینات خود را از سر گرفتند در حالی که سرانجام دامیان وارنر ، قهرمان شماره 1 جهان ، یک مرکز آموزش داخل سالن را تأمین کرد.

من یکی از بهترین تکنسین های جهان هستم اما چیزی که کم داشتم سرعت ، قدرت و سرعت برخورد به جعبه بود. ما دوباره در این فصل در حال کار بر روی آن هستیم.– تیرانداز قطبی کانادایی آلیشا نیومن

سی بی سی اسپورت همچنین با مدعیان مدعی کریستال امانوئل (دوومیدانی) ، مایک میسون (پرش از ارتفاع) و دونده مسافت میانه براندون مک براید ، نه ماه از آغاز بازی های المپیک برنامه ریزی شده توکیو ، صحبت کرد.

نیومن که از زمان رویداد مجازی Ultimate Garden Clash در ماه مه شرکت نکرده است ، مایل است سرعت جدید خود را در باند فرودگاه و قطب های مختلفی که برای اولین بار در اواخر سال 2019 امتحان کرده است نشان دهد و اخیراً محموله جدیدی دریافت نکند.

“آنها کمی طولانی تر هستند. ما جلسه ای برای آزمایش آنها پیدا نکردیم [in 2020] نیومن ، که در آگوست 2019 با 4.82 متر پرش از بهترین شخصی ، بهترین عملکرد را داشتم اما “من یکی از بهترین تکنسین های جهان هستم ، اما چیزی که در این زمینه کم داشتم سرعت ، قدرت و سرعت ضربه بود جعبه. ما در حال پیش روی این موضوع هستیم که در فصل قبل دوباره کار می کنیم و به حالت پرش برمی گردیم. “

نیومن که در رده چهارم جهان قرار دارد ، در انبارهای کالدون ، آنت. ، مشغول آموزش است و از زمان تعطیل شدن مرکز عادی خود در بولتون قطب خرک ، با داگ وود ، مربی خود را اجاره می دهد. تا رسیدن برف ، او در یک پیست 400 متری تمرین می کند.

“ما در حال دستیابی هستیم [to] من [usual] شکل پریدن در ماه اوت [by next] فوریه ، “نیومن گفت.” من همیشه می بینم که کمی عقب هستم [during the indoor season] در اعتماد به نفس ، سرعت و تجربه پریدن.

“ما همچنین به جنبه ذهنی ضربه زدیم [earlier this year]، “نیومن ، که پیشرفت خود را مدیون هیپنوتیزم می داند ، اضافه کرد.” [working with] یک روانشناس ورزشی من واقعاً از این ذهنیت استفاده کردم که نگران نباشم [my competitors] و متوجه نمی شوند که آنها چه کاری انجام می دهند یا اصلاح می کنند ، بلکه هماهنگ با داگ و [coach Zeke Krykorka’s] آموزش و اعتقاد به آنچه روزانه انجام می دهیم بهترین راه است. “

چشم قهوه ای رله های 4×100 در بهار

اسپرینتر آرون براون تصمیم گرفت که خطرات سفر به اروپا در تابستان گذشته برای حضور در مسابقات حرفه ای لیگ الماس بیشتر از پاداش نباشد ، بنابراین او در تگزاس و فلوریدا ، جایی که زندگی می کند و تمرین می کند ، مسابقه داد.

بهترین زمان های فصلی او 10.15 ثانیه و 20.24 در 100 و 200 متر به ترتیب در پیست خانگی خود در Monteverde ، فلوریدا دور از جایی نیست که بومی تورنتو رقابت های 2019 را به پایان برساند.

Sprinter Aaron Brown قصد دارد فصل 2021 خود را در رله 4×100 در مدار NCAA آغاز کند. (مارک بلینچ / مطبوعات کانادایی / پرونده)

براون با اشاره به اینکه در تمرینات روی 200 تأکید می کند و سعی می کند در مسابقات قهرمانی کانادا تابستان سال آینده از عناوین دفاع کند ، گفت: “ما در اوج COVID-19 دسترسی به امکانات را از دست دادیم و مجبور شدیم با تمرینات خود خلاقیت ایجاد کنیم.” “اکنون ما به پیست دسترسی داریم اما به سالن های بدنسازی مدارس دسترسی نداریم.”

براون ، که در اواسط ماه اکتبر به تمرین بازگشت ، در ژانویه و فوریه در فضای داخلی مسابقه نخواهد داد و قصد دارد فصل 2021 خود را در رله 4×100 در مدار NCAA – در گاینسویل ، فلوریدا ، پن رله در فیلادلفیا و احتمالاً تگزاس و مسابقات جهانی IAAF در تاریخ 1 تا 2 مه در لهستان برگزار می شود.

احمد از “تغییر سرعت” سود می برد

مو احمد ، که رکورد کانادایی خود را در 5،000 در ماه ژوئیه کاهش داد ، اخیراً مرحله پایه ساخت خود را برای فصل 2021 شامل مسافت پیموده شده ، آستانه طولانی تر ، پیشرفت سریع و ورزش در سالن ورزشی آغاز کرد.

“اضطراب ، نگرانی و غم [of the pandemic] وقفه کامل ذهنی را که همه ما امیدواریم از امسال داشته باشیم دشوار کرده است [competition schedule]”او گفت:” من دوست دارم فکر کنم از تغییر سرعت بهره مند شدم.

احمد 29 ساله ، 11 ثانیه قبل از ثبت رکورد خود در کانادا تراشید و ساعت 12: 47.20 در یک مسابقه کلاسیک Bowerman Track Club در 10 ژوئیه در پورتلند ، اوره دیدار کرد. متولد سومالی و بزرگ شده در سنت کاتارینس ، انت ، مدال برنز جهانی 2019 همچنین PBS را در 1500 (3: 34.89) و 2،000 (5: 00.72) امسال تنظیم کنید.

احمد گفت: “یک زمینه کلیدی برای پیشرفت که در سال آینده ایجاد می کنم ، سطح رقابت است که خودم را در معرض آن قرار می دهم.” “و با توجه به فصل مسابقه نسبتاً کوتاه امسال ، من می توانم مسابقات داخل سالن را به عنوان راهی ممکن برای شکستن یکنواختی آموزش ببینم.”

خدمه بر پیشرفت های فنی ، تغذیه تمرکز کردند

بریتنی کرو اوت و سپتامبر را با بدست آوردن اعتماد به نفس به طور مداوم و بیش از 18 دقیقه در تیراندازی سپری کرد و در 9 رویداد از 11 رویداد در اوتاوا ، کبک و نزدیک تورنتو به موفقیت دست یافت.

بومی تورنتو با 19.28 PB گفت: “این به من اعتماد به نفس می دهد که وقتی مسابقات سطح بالا از سر بگیرم عالی می شوم.” “من هنوز به مرکز دو و میدانی تورنتو دسترسی دارم [at York University] برای ایجاد پیشرفت های فنی در پرتاب من و من برای بقیه سال 2020 روی تغذیه متمرکز خواهم شد زیرا این فرصت را دارم که در رسیدن به بهترین شکل جسمی حرفه ام تمرکز کنم. “

تماشا کنید | Brittany Crew در دنیای دو و میدانی 2019 در جایگاه هشتم قرار دارد:

میسیساگا ، بریتانی خدمه انتاریو در فینال مسابقات تیراندازی زنان در دوحه قطر شرکت می کند. 0:47

دارنده مدال نقره Pan Am 2019 حضور در مسابقات قهرمانی داخل سالن دو و میدانی جهان از 19 تا 21 مارس در نانجینگ چین را رد نمی کند.

این بازیکن 26 ساله گفت: “من هیجان رقابت و فرصت رقابت در هر زمان را دوست دارم.” “در حالی که [the pandemic] چالش برانگیز بوده است ، من توانسته ام به صورت عادی تمرین را ادامه دهم و فکر نمی کنم تغییر در تمرینات بر عملکرد من تأثیر بگذارد. برای رسیدن به اهدافم هر کاری لازم باشد انجام خواهم داد [at the Tokyo Olympics]”

آموزش “بهتر از هر زمان دیگری” برای مک براید

مانند براون ، براندون مک براید در سال 2020 به مسابقات نرفت و قبل از استراحت قبل از فصل پاییز ، تابستان را تمرین کرد.

دونده مسافت میانی از ویندزور ، اونت گفت: “امکانات من بسته شده بود ، اما من توانستم آموزشهای با کیفیت زیادی را در پارک مالدن انجام دهم.” امکانات اخیراً افتتاح شد [stage] در تمریناتم در مسیرها و تپه ها تمرین می کنم.

“تمرینات من در این مرحله بهتر از هر زمان دیگری بوده است. سرعت من در هنگام دویدن و نحوه بهبودی بدن از جلسات عالی بوده است.”

در مسابقات جهانی 2019 ، مک براید در 800 متر مردان در یک دقیقه 46.21 ثانیه چهارم شد ، یک ماه پس از آنکه رکورددار کانادا بهترین فصل 1: 43.51 را در فینال لیگ الماس در بروکسل انجام داد.

این بازیکن 26 ساله که چهار بار قهرمان کانادا شده است ، خاطرنشان کرد که او هرگز ورزشکاری نبوده است که برای موفقیت نیاز به دویدن زیاد داشته باشد “و من معتقدم که این به سود من در سال آینده خواهد بود.”

امانوئل به عملکرد ذهنی می پردازد

هنگامی که یافتن مکان های مناسب برای آموزش دشوار بود ، عشق خود به دویدن و رقابت را در طول بیماری همه گیر یادآوری کرد کریستال امانوئل.

دونده سرعت تورنتو که در حال بازگشت با مربی خود چارلز آلن در مرکز دو و میدانی تورنتو است ، گفت: “مطمئناً پیشرفت من تحت تأثیر قرار گرفت.” “این فرصت را به من داد تا با روانشناس ورزشی ام بیشتر روی عملکرد ذهنی خود تمرکز کنم.

“مالیات نیز تحت تأثیر بسیاری از افراد قرار گرفت. این فروتنانه بوده است.”

کریستال امانوئل ، دونده سرعت تورنتو می گوید که او می خواهد در اوایل سال 2021 در داخل منزل رقابت کند. او به زودی برنامه خود را به “قوی تر و کارآمد” در مسیر تغییر می دهد. (فرناندو لانو / آسوشیتدپرس)

امانوئل که در 27 نوامبر 29 ساله می شود ، در 200 بازی جواز حضور در مسابقات المپیک توکیو را کسب کرده اما هنوز در 100 موفق به کسب استاندارد 11.15 نشده است و پنجره مقدماتی تا 1 دسامبر بسته است.

امانوئل ، كه می خواهد در اوایل سال 2021 در داخل منزل مسابقه دهد ، گفت: “من و مربی متعهد هستیم كه از استراحت اضافی برای بهبودی بدن خود استفاده كنیم.” با مدت زمان محدود آموزش [at York University] ما روی تناسب اندام کار کرده ایم و برنامه را به سمت قوی تر و کارآمد تر تغییر خواهیم داد. “

وارنر برای بهبود نقاط قوت خلاق می شود

دامیان وارنر ، نفر دوم رده بندی جهانی ، بدون امکانات آموزشی مناسب داخل سالن ، به پاییز و زمستان خیره شده بود. یعنی تا زمانی که مربی او ، گار لیشون ، واسطه ای برای معامله بین شهر لندن و یك باشگاه محلی و دوومیدانی برای استفاده از میادین خالی در شهر انتاریو بود.

از ماه مارس ، مسیر مورد استفاده المپیک 2016 در میدان تامپسون در پردیس دانشگاه وسترن بسته شده است. در اوایل ماه اکتبر ، وارنر تمرینات معمولی غیر سنتی خود را در پاییز ، از جمله بسکتبال ، بدمینتون ، والیبال و فریزبی همراه با پرتاب یک توپ بیس بال و فوتبال از سر گرفت.

دمیان وارنر قهرمان اعزامی شماره 1 جهان از لندن ، انتها ، پس از رگ به رگ شدن مچ پا در فصل گذشته ، سالم است و هفته ای فیزیوتراپی می کند. (Maja Hitij / گتی ایماژ / پرونده)

“ما در تلاشیم راه های خلاقانه ای برای بهبود نقاط قوت من پیدا کنیم [speed and jumps] و وقت گذاشتن برای درک وقایعی که سازگاری کمتری داشته اند [pole vault and javelin]، “وارنر ، دارنده مدال برنز جهانی 2019 و دو بار دفاع از قهرمان پان آم گفت.”

وارنر که رکورد 8،795 امتیاز کانادا را در اختیار دارد ، سالم است و هفته گذشته پس از رگ به رگ شدن مچ پا ، هر هفته فیزیوتراپی می کند.

میسون خوش بین است که در رویداد ژانویه پرش خواهد کرد

از آنجا که اکثر تمرینات پرش ارتفاع 34 ساله در دو سال گذشته از خانه کودکی وی در جزیره ونکوور در خلیج نانوز ، قبل از میلاد آغاز شده است ، مایک میسون در آموزش همه گیر تلاش نکرده است.

“پیست که در آن تمرین می کنم معمولاً خالی است و من نیز تمرین می کنم و بلند می کنم [weights] در خانه ، “سه بار المپیک گفت.

میسون ، که جلسات پرش خود را ثبت می کند و آنها را برای بازخورد به مربی جف هانتون در تورنتو می فرستد ، گفت که نتایج بدون رقابت در سال جاری با نتایج رقابت سالهای اخیر مطابقت دارد.

میسون ، که PB سال 2.30 متر 2019 او از استاندارد المپیک 2.33 خجالتی است ، گفت: “در حالت ایده آل ، من برخی از دیدارهای داخلی و کم فشار را انجام می دهم ، که یک انتقال کامل از یک دوره بسیار طولانی آموزش است.” “من خوش بین هستم که فرصتهایی برای پرش در ژانویه وجود خواهد داشت.

“من سالم ، خوشحالم و به خوبی تمرین می کنم. برنامه من این است که هوشمندانه و مطابق با تمریناتم باشم و این همیشه بزرگترین شاخص من برای موفقیت در مسابقات بوده است.”