هدرز چیست و بررسی کامل تقویت سیستم تخلیه خودرو با هدرز – مجله تخصصی خودرو

در هدرز برای وصل کردن دریچه خروجی به collector می توان هم از لوله های بلند و هم از لوله های کوتاه استفاده کرد. مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا درباره خودروی شاهین و داخلی سازی که در آن صورت گرفته است، افزود: زمانی که تولید خودروی شاهین شروع شد، میزان داخلی سازی آن ۶۰ درصد بود ولیکن با فرآیند توسعه و توجه به داخلی سازی این میزان به بیش از ۷۵ درصد رسیده است و قطعا با ادامه نهضت ساخت داخل، میزان یاد شده افزایش قابل توجهی پیدا خواهد کرد. مثلا میرن یه میل میندازه یا شمع و وایر عوض میکنه دوس داره صفر تا صدش از ۱۴ بشه ۱۲ . برای افزایش بازدهی هدرز، لوله های هدرز را با نوارهای عایق می پوشانند تا گازهای خروجی گرم بمانند و بتوانند سریع تر تخلیه شوند. در منیفولد اگزوز این لوله ها فقط در همان ابتدای مسیر مجزا هستند و گازها پس از طی کردن مسیری کوتاه به collector می رسند و همین مسئله علت ایجاد فشار برگشتی (Back Pressure) است، که در مقابل خروج گازهای ناشی از احتراق، مقاومت می کند. هدرزها از نظر آرایش قرارگیری لوله ها به چند دسته تقسیم می شوند که فقط با نگاه کردن به آن ها قابل تشخیص اند.

هدرز پژو پارس Tu5
همانطور که گفتیم، وجود چند ویژگی پراید را به گزینهای مناسب جهت تقویت تبدیل کرده: وزن سبک، محفظه پیشرانه بزرگ و اشتراکات فنی زیاد با سایر مدلهای دهه هشتادی و نودی مزدا. در پایان از مالک این اتومبیل آقای عبدالشاه به جهت همکاری با تیم تست مجله ماشین تشکر میکنیم. از این رو در اکثر موتورهای ارتقایافته (Tuned Engines) شاهد تغییراتی در مجموعه اگزوز هستیم که این تغییرات شامل خالی کردن کاتالیزور، استفاده از لوله اگزوز با کیفیت بالا، نصب هدرز و حذف انباره (جهت افزایش صدا) می شود که در این مقاله، نصب هدرز، دلایل نصب و فواید و معایب آن را مورد بررسی قرار می دهیم. درحقیقت می توان گفت،درهدرز برای هر سیلندر یک خروجی منحصر بفرد در نظر گرفته شده تا بلافاصله پس از اشتعال و بالاآمدن پیستون در سیلندر،گازهای خروجی با کمترین مقاومت موجود در دیواره های مجرای خروجی از سیلندر خارج شده و نسبت به مانیفلد چدنی معمولی،این کار سریعتر و آسانتر انجام می شود که البته در خنکسازی موتور هم بی تاثیر نیست. هدرز نوعی منیفولد اگزوز است که فضای بیش تری نسبت به منیفولد اشغال می کند و مدل های مختلفی دارد، نصب آن نیز کار سختی است، زیرا شرکت تولیدکننده فضایی به اندازه منیفولد اگزوز در زیر کاپوت (Hood) درنظر می گیرد.

مطالب جذاب پیشنهادی
معرفی بهترین سایت سئو خارجی و لینک بیلدینگ

اره خیلی گرون شده چه راه کار هایی پیشنهاد میدین تا ۳ یا ۴ تومن برای تقویت موتور ؟ تا از بین طرح های ارایه داده شده، طرحی که بهترین مطابقت با درخواست های فوق را دارد انتخاب گردد. به همین دلیل این افراد ممکن است به سمت تقویت خودرو بروند و در این مسیر انواع قطعاتی وجود دارد که میتوان از آنها برای افزایش شتاب استفاده کرد. از دیگر مزیتهای استفاده از این قطعه میتوان به مصرف سوخت بهینهتر و خنک شدن موتور نیز اشاره داشت. پیش از نصب کیت مکش و هدرز، بهتر است با هر دو قطعه بیشتر آشنا شوید. اگر به دنبال تغییر بیشتر در صدا هستید علاوه بر هدرز میتواند کیت اگزوز به صورت جداگانه خریداری و نصب کنید. اگر خودروی شما مدل پایین است میتوانید بهراحتی مبدل کاتالیست آن را با نمونههای مدرن امروزی که معمولاً جریان بالا هستند تعویض کنید و نتیجه آن را هم موقع گاز دادن و هدرز موستنج 5.0 للبيع شتابگیری مشاهده کنید. با توجه به این که جدیدا بحث هدرز برای ماشین های ما سر زبون ها افتاده لازم هست یه توضیح کوچکی در این مورد بدم و تجربه این وسیله رو با شما درمیون بگزارم.

میخوای هدرز بهت بدم روی داینو پنج اسب افت شتاب بگیری؟ نوع دیگر این هدرز ها از روش ۴ به ٢ و بعد ١ استفاده کردند که این امر باعث کاهش فشار اضافی روی سیلندر های غیر فعال در فرایند تخلیه دود هست و طبیعتا کارایی بیشتری دارند و عمر موتور نسبت به هدرز های دیگه بالا تر میره.این مدل هدرز ها تا ١۵ اسب روی داینو اضافه کردن به موتور. هدرز (به انگلیسی: headers) قطعهای فنی برای تیونینگ و تقویت موتور است که بخشی از سیستم اگزوز خودرو محسوب میشود. خودرو پراید برخلاف تصور عموم ، ظرفیت تقویت و تیونینگ بسیاری را دارد ، به همین دلیل در مسابقات داخلی از محبوبیت بالایی برخوردار هستند به طوری که در پیستهای سرتاسر کشور شاهد حضور پررنگ آن ها هستیم. اگر در طراحی و ساخت خودروی شما از قطعهی Headers استفاده شود، گازهایی که به سمت اگزوز میروند، با سرعت و عملکرد بهتری از خودرو خارج میشود؛ از طرفی خودرویی که از این قطعه برخوردار است، گشتاور بیشتری دارد. آیا دوست دارید خودروی شما محدودیت سرعت ۱۰۰ – ۱۲۰ و … آیا میتوانم هدرز انجین ارتز را به صورت اینترنتی خریداری کنم؟ هدرز های انجین آرتز برای افزایش کارایی و کیفیت از 0 تا 100 با بهره گیری از دستگاه های لیزری و البته هدرز صالون CNC ساخته میشود.

مطالب جذاب پیشنهادی
مدودف برنده فینال ATP شد ، انتقام شکست نیمه نهایی فینال یو اس اوپن را به تایم برد

ساخت هدرز پژو
اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد حرارت هدرز لطفا از سایت ما دیدن کنید.