نواک جوکوویچ الکساندر زورف را شکست داده و به نیمه نهایی ATP Finals صعود می کند

نواک جوکوویچ با حذف الکساندر زورف با نتیجه 6-3 ، 7-6 (4) در جمعه ، اطمینان حاصل کرد که چهار بازیکن برتر جهان برای اولین بار از سال 2004 به نیمه نهایی ATP رسیده اند.

جوکوویچ که در رده های بالای جدول قرار دارد ، روز شنبه در حالی که برای کسب یک عنوان ششم با رکورد در مسابقات قهرمانی فصل به پایان می رسد ، دومینیک Thiem را به صف کرد و از سال 2015 برای اولین بار است.

رافائل نادال با رنکینگ شماره 2 در مرحله نیمه نهایی دوم با شماره 4 دانیل مدودف روبرو خواهد شد. نادال برای دهمین بار تلاش می کند تا اولین تاج نهایی ATP Finals خود را بدست آورد.

مدودف اواخر جمعه با 6-3 ، 6-3 با شکست دادن دیگو شوارتزمن در زمین خالی O2 Arena گرم شد و با سه پیروزی در شش ست گروه خود را بالای سر برد.

تماشا کنید | جوکوویچ در مسابقات پایان فصل صعود می کند:

نواک جوکوویچ با نتیجه 6 بر 3 ، 7 بر 6 (4) الکساندر زروف را شکست داد و به نیمه نهایی فینال ATP در لندن ، انگلیس صعود کرد 1:02

جوکوویچ در لحظات مهم سرویس های بزرگ خودش را به دست آورد تا برای نهمین بار به نیمه نهایی برسد ، به خصوص در تای بریکر که از کسری 2-0 خلاص شد.

جوکوویچ با اشاره به باخت مستقیم مقابل مدودف در روز چهارشنبه ، گفت: “برخلاف آخرین مسابقه مقابل دانیل ،” من موفق شدم در زمان مناسب ضربات مناسب را پیدا کنم.

جوکوویچ با برتری دو بر صفر نتیجه گرفت که زورف در نقطه استراحت دوم خطا کرد. او در حالیکه روی دروازه بست و با یک سرویس کاملاً دور دروازه را بست ، دو امتیاز شکست در 4-2 ذخیره کرد.
مطالب جذاب پیشنهادی
بسته بندی اصولی

ضربه های زمینی و سرویس های قدرتمند Zverev در ست دوم مشکلات بیشتری را برای جوکوویچ ایجاد کرد و این بازیکن آلمانی با رسیدن به ضربه ایستگاهی قبل از زدن ضربه ای برگشت ناپذیر برتری زودهنگام را در تساوی به دست آورد و نتیجه 2-0 شود.

جوکوویچ سپس شش امتیاز از شش امتیاز بعدی را به دست آورد و در اولین مسابقه خود ، خط مقدماتی را با یک فورهند نافذ پیدا کرد که Zverev می توانست آن را فقط در تور برش دهد.

جوکوویچ گفت: “در تای بریکر ، وقتی نیاز به بستن مسابقه داشتم ، دوباره خوب کار کردم.”

تماشا کنید | مدودف شوارتزمن را در ست های مستقیم شکست می دهد:

دانیل مدودف با نتیجه 6-3 ، 6-3 دیه گو شوارتزمن را شکست می دهد. این روسی مرحله گروهی خود را 3 بر صفر به پایان می برد و در مرحله نیمه نهایی به مصاف رافائل نادال می رود. 0:53

تایم ، قهرمان اوپن ایالات متحده ، سال گذشته موفق شد در ست سوم برنده تساوی شود تا جوکوویچ را در بازی گروهی شکست دهد و به حذف صرب قبل از نیمه نهایی کمک کند.

جوکوویچ گفت: “این واقعا مسابقه مهیجی بود ، بنابراین امیدوارم که یک مسابقه عالی دیگر هم داشته باشیم ، این بار با نتیجه متفاوت.”

مدودف در فینال ATP بدون شکست باقی مانده است

مدودف برابر شوارتزمن 31 برنده را به ثمر رساند و آرژانتینی را سه بار شکست.

این روسی پس از آنکه در سال گذشته 0-3 پیروز شد ، در بازی های گروهی 3-0 پیش رفت.

مطالب جذاب پیشنهادی
باربری و اتوبار ایت الله کاشانی

مدودف گفت: “من در مسابقات قبلی عالی بازی می کردم و برای اعتماد به نفس بدون شکست ماندن همیشه خوب است.”

نادال در مقابل خود یک رکورد 3-0 ثبت کرده است اما دو مسابقه اخیر نبرد بوده است: نادال در فینال US Open 2019 خود در پنج ست پیروز شد و یک سال پیش در آخرین ست بازی گروه خود در فینال ATP با نتیجه 5-1 به پایین سقوط کرد.

مدودف گفت: “من منتظر فردا هستم.”