معماری پایدار در مقابل ویکتوریا یاکوشا ” طراحی معماری “

نمایشگاه Dezeen: ویکتوریا یاکوشا ، معمار و طراح ساکن کیف ، میراث فرهنگی زادگاه خود اوکراین را با یک مجموعه نورپردازی از آفتابگردان ها جشن می گیرد.

مجموعه Soniah که برای نام تجاری مبلمان او Faina ایجاد شده است ، ادای احترام به گل ملی کشور است و شامل یک قلاب ، کف و چراغ آویز در قد و اندازه های مختلف است.

معماری پایدار

هر یک از آنها سایه ای دایره ای و گسترده دارد که به طرز کنجکاوی به سمت بیننده متمایل می شود مانند اینکه گل به سمت خورشید می چرخد.

قلاده چوبی دارای سایه ای دایره ای و بافتنی است

پایان بافت و سفید رنگ چراغ ها از خشت ایجاد شده است که با تراشه های چوب ، کاه و کاغذ بازیافت شده تقویت شده و ماده ای را ایجاد می کند که یاکوشا آن را Ztista یا “ساخته شده از خمیر” نامیده است.

وی به دزین گفت: “بر اساس فلسفه طراحی زنده ، Faina ارتباطی قوی با زمین و جهان زنده اطراف ما دارد ، بنابراین ما با مواد زنده و طبیعی کار می کنیم.”

“Ztista یک ماده پایدار است که بسیار انعطاف پذیر است و فرصت های زیادی را برای طراحی فراهم می کند زیرا تقریباً به هر شکلی قابل قالب گیری است.”

چراغ های طبقه توسط

سونیا همچنین به عنوان یک چراغ کف مستقل عرضه می شود

برای محدوده سونیا ، این ماده بر اساس یک تکنیک ساخت سنتی که به آن والکووانیا گفته می شود ، در یک لایه از فولاد اصلاح شده در لایه های ضخیم اعمال می شود.

این از لحاظ تاریخی برای ساختن انواع کلبه های سفالی استفاده می شد که در بیشتر اوکراین و مناطق اطراف آن معمول بود قبل از اینکه سنگ و آجر در آغاز قرن 20 محبوب شود.

ویکتوریا یاکوشا فاینا

داستان مرتبط

مارک طراحی اوکراینی Faina مبلمان را از خاک رس و کتان می سازد

خاک رس بدون آتش را یا قبل از اینکه با مخلوط آهک سفید شود ، با کاه بریده شده مخلوط می کردند و یا روی دیوارهایی که از شاخه ها و شاخه های بافته شده ساخته شده بود ، لایه لایه می کردند.

یاکوشا توضیح داد: “فاینا صداها و خرد قرن ها را جمع می کند و داستان آنها را برای جهانیان تعریف می کند.”

چراغ و نیمکت کف سونیا توسط

مجموعه گسترده تر دنبال خورشید همچنین شامل یک نیمکت با پایه های چوب خاکستر است

دامنه سونیا بخشی از مجموعه گسترده تری به نام دنبال کردن خورشید است که شامل نیمکت و میز قهوه ساخته شده از چوب خاکستر سبک است که گل آفتابگردان را به عنوان لوتی موتیف خود در نظر می گیرد.

این مجموعه همان چیزی است که یاکوشا آن را “بدوی گرایی جدید” برند توصیف می کند ، که دانش بومی ، صنعتگری و مواد را با زبان طراحی مدرن درهم می آمیزد.

این طراح گفت: “از نظر من ابتدایی گرایی جدید این است که آنچه را از طریق طراحی می بینید نشان دهید – بدون تعبیر یا تمثیل. این کمی ساده لوحانه است اما بسیار صادقانه و صادقانه است.”

چراغ های طبقه توسط

چراغ کف در سه ارتفاع مختلف ارائه می شود

وی افزود: “بدوی گرایی جدید ما را به ریشه ها و حالت طبیعی خود بازمی گرداند. هنگام داشتن تمام توانایی های فن آوری دنیای مدرن ، ما ساده بودن را انتخاب می کنیم و زیبایی را به اشکال و مواد ساده می بینیم.”

یاکوشا که داور مراسم جوایز Dezeen امسال بود ، Faina را در سال 2014 تاسیس کرد تا در صحنه طراحی اوکراین قهرمان شود و میراث فرهنگی خود را با جهان به اشتراک بگذارد.

جهت خرید نقشه ساختمان کلوپ معماری کلیک کنید.

به طور مشابه ، قلاب در اندازه های مختلف موجود است

پیش از این ، این نام تجاری صندلی مد شده از همان مواد Ztista را به عنوان چراغ های Soniah ، و همچنین یک صندلی راحتی را با الهام از تصاویر باستانی از شکل زن منتشر کرده است.

یاکوشا در زیر چتر استودیوی طراحی خود ، در فضای داخلی نیز کار می کند و طرح Ya Vsesvit برای یک فضای کاری تک رنگ در فهرست کارهای کوچک سال در فهرست جوایز Dezeen 2019 قرار گرفت.