مسی پس از گلزنی ، در جشن نمادین ، ​​دیگو مارادونا ، بت فقید را سلام می دهد

لیونل مسی پس از به ثمر رساندن گل نهایی در بازی 4-0 اوساسونا روز یکشنبه ، با بیرون کشیدن از بالای بارسلونا به دیگو مارادونا ادای احترام کرد تا پیراهن بزرگ آرژانتینی افتاده را نشان دهد.

مسی با بیرون کشیدن آبی و سورمه ای بارسلونا اعتصاب قدرتمندانه خود را از بیرون محوطه جشن گرفت تا قرمز و سیاه پیراهن مارادونا را از حضور در Newell’s Old Boys فاش کند. مسی در حالی که به سمت بالا نگاه می کرد بوسه ای با دو دست به آسمان زد.

پس از بازی ، مسی با ادای احترام خود در کنار تصویر قدیمی مارادونا با همان پیراهن ، پیام “خداحافظ ، دیگو” را به اسپانیایی اضافه کرد.

رونالد کومان ، مدیر بارسلونا گفت: “لحظه بسیار خوبی بود.” “اول ، به خاطر گلی که لئو به ثمر رساند و سپس به خاطر حرکتی که برای مرگ دیه گو مارادونا داشت. او مطمئناً در فکر این بود که چه کاری انجام خواهد داد. برای من ، از هر لحاظ لحظه ای عالی بود.”

تماشا کنید | جان مولینارو از CPL زندگی ، میراث دیه گو مارادونا را به یاد می آورد:

دیگو مارادونا ، فوتبالیست افسانه ای در سن 60 سالگی درگذشت. جان مولینارو به CBC Sports پیوست تا در مورد میراث خود در زمین و خارج از زمین بحث کند. 3:44

مسی قبل از پیوستن به بارسلونا در 13 سالگی برای نیوولز بازی می کرد. مارادونا در نزدیکی پایان دوران بازی با شکوه خود در سال 1994 پنج بازی برای نیوول انجام داد که باعث شد او در کشور خود به یک افسانه تبدیل شود.

مسی قبل از شروع بازی در لیگ اسپانیا در نیوکمپ کمپ مارادونا ، که در روز چهارشنبه در سن 60 سالگی بر اثر حمله قلبی درگذشت ، در یک دقیقه سکوت سر خود را خم کرده بود. مارادونا از 1984 تا 1982 در بارسلونا بازی می کرد.

فیلیپ کوتینیو ، مهاجم برزیلی بارسلونا گفت: “ما دیگو ، یک بت جهانی را از دست داده ایم.” “همه او را تحسین کردند و همه دلم برای او تنگ خواهد شد. [Messi’s] ادای احترام زیبا بود. “

کوتینیو همچنین به همراه مارتین بریثویت و آنتوان گریزمان برای بارسلونا گلزنی کرد.

این برد تنها دومین بارسلونا در هفت مسابقه لیگ بود. این تیم با دو بازی در جایگاه هشتم قرار گرفت. رهبر رئال سوسیداد بعدا میزبان ویارئال مقام سوم است. اتلتیکو مادرید که در رده دوم قرار دارد نیز با دو بازی پشت سر گذاشتن 9 امتیاز از بارسلونا جلوتر است.

تماشا کنید | هدف معروف “دست خدا” مارادونا:

در مکزیکوسیتی در جریان بازی یک چهارم نهایی برابر انگلیس ، مهاجم آرژانتینی دیگو مارادونا “گل” را به ثمر می رساند. 0:50

پیروزی تیم کومان ممکن است به قیمت از دست دادن یک مدافع دیگر باشد.

کلمنت لنگلت در نیمه دوم توسط بازیکن اوساسونا ناخواسته از ناحیه پای راست خود آسیب دید. دو پزشک تیم باید به او کمک کنند. بارسلونا از قبل به دلیل مصدومیت و دفاع راست سرخی روبرتو سه مدافع میانی دیگر نداشت.

مهارت عالی دریبل زدن

بارسلونا در دومین بازی خود برای تیم بزرگسالان ، این دیدار را در مرکز دفاع خود با هافبک Frenkie de Jong در کنار بازیکن ذخیره ذخیره ، scar Mingueza به پایان رساند.

کومان گفت به نظر می رسد آسیب دیدگی لنگلت “جدی نیست” اما وی روز دوشنبه تحت معاینه پزشکی قرار خواهد گرفت.

سرخیو بوسکتس به دلیل مصدومیت از ناحیه زانو که برای دو بازی از بازی دور بود ، به بارسلونا بازگشت.

در نظر بسیاری به عنوان بهترین بازیکن در نسل خود – و یکی از بزرگترین بازیکنان – مسی مورد قضاوت قرار گرفته است ، به ویژه در خانه ، با توجه به مقایسه حرفه وی با مارادونا.

تماشا کنید | “هدف قرن” مارادونا:

دیگو مارادونا پس از به ثمر رساندن گل “دست خدا” در سال 1986 ، یک گل دیدنی مقابل انگلیس دوباره به ثمر رساند. 0:58

مسی دارای مرکز ثقل پایین ، مهارت های عالی دریبل زنی و توانایی به ثمر رساندن گل های چشم نواز است. شماره 10 بزرگ دیگر آرژانتین است. اما در حالی که زندگی او به فوتبال و خانواده متمرکز بود ، وی را از اعتیاد سلامتی مارادونا به خوبی پاک کرده است. ، مسی هرگز نتوانسته است جام جام جهانی 1986 را مارادونا که کشورش را به آن هدایت می کند ، تولید کند ، در حالی که در سال 2014 وقتی آرژانتین با هدایت مسی در فینال به آلمان باخت نزدیکترین فاصله را داشت.

احترام مسی به مارادونا عملکرد خوب گریزمان ، مهاجم فرانسوی را که به دلیل نرسیدن به توانایی های بالقوه خود در بارسلونا مورد انتقاد قرار گرفته ، تحت الشعاع قرار داد.

Braithwaite در یک ضربه برگشت تلاش کرد – پس از تلاش کوتینیو توسط سرخیو هررا ، دروازه بان اوساسونا ، برای باز کردن دروازه در نیمه ساعت.

گریزمان سه دقیقه قبل از پایان نیمه وقت با یک ضربه تاول زده از بیرون منطقه که هررا را با پای صاف و بدون هیچ فرصتی برای متوقف کردن ، به برتری رسید.

سپس گریزمان یک موقعیت دیگر گلزنی به دست آورد و تصمیم گرفت به کوتینیو کمک کند تا در دقیقه 57 گل سوم میزبان را بزند. مسی در دقیقه 73 با ضربه خود از دور از فاصله دور آن را دور زد.

گریزمان گفت: “کسب این برد مهم بود زیرا کسانی که در بالای جدول هستند مدام برنده می شوند و ما دیگر نمی توانیم لیز بخوریم.” “ما نمی دانستیم مسی برای احترام به مارادونا چه برنامه ای دارد. این یک سورپرایز خوب بود.”