مسابقات بین المللی ژیمناستیک در توکیو آزمون آزمایشی المپیک را فراهم می کند

توانایی توکیو در کنار آمدن با بیماری همه گیر COVID-19 و بازیهای المپیک سال آینده با خیال راحت مرحله آزمایشی این هفته را با حضور ژیمناستهای چهار کشور برای پیمودن مسابقات دوستانه در پایتخت ژاپن پشت سر می گذارد.

این دیدار در تاریخ 8 نوامبر – با حضور 30 ​​ژیمناست از ژاپن ، ایالات متحده ، چین و روسیه – اولین رویداد بین المللی در محل بازی های المپیک توکیو از زمان به تعویق افتادن بازی ها در ماه مارس به دلیل بیماری همه گیر است.

در حالی که حداکثر 2000 تماشاگر متمرکز بر روی ورزشکارانی خواهند بود که بدون در نظر گرفتن ملیت و جنسیت در تیم های “دوستی” و “همبستگی” قرار می گیرند ، رقابت واقعی در پشت صحنه خواهد بود زیرا سازمان دهندگان برای حفظ ویروس کرونا ویروسی همه کاره هستند در خلیج

واتارو تانیگاوا ، ژیمناست ژاپنی در یک کنفرانس خبری آنلاین گفت: “اگر کسی در طی این ملاقات آلوده شود ، لغو می شود و اگر این اتفاق بیفتد ، همچنین این مسئله باعث می شود که آیا می توانیم المپیک را زیر سوال ببریم.”

“از این نظر احساس استرس زیادی می کنم ، اما تنها کاری که می توانم انجام دهم این است که تا آنجا که ممکن است مراقب باشم.”

اقدامات تهیه شده با مشورت فدراسیون بین المللی المپیک (FIG) شامل این است که ورزشکارانی که دو هفته قبل از ورود به ژاپن قرنطینه شده اند ، فقط بین هتل و محل برگزاری خود با اتوبوس های مخصوص شبانه ضد عفونی شوند.

پرسنل درخواست خرید می کنند ، با نگهبانان امنیتی که در آسانسور هتل مستقر شده اند.

آزمایش روزانه ، بررسی دما

ژیمناست ها قبل از ورود یا خارج شدن از زمین مسابقه دست و پاهای خود را ضد عفونی می کنند. آنها گچ خودشان را می آورند که قبلاً مشترک بوده و روزانه آزمایش می شوند.

تماشاگران باید با درجه حرارت نگاری بررسی دما داشته باشند و اطلاعات تماس و همچنین دو هفته اطلاعات قبلی سلامتی را ارائه دهند.

هفته گذشته یک آزمایش کاذب مثبت COVID-19 برای کوهی اوچیمورا ، دارنده مدال طلای المپیک سه بار در ژاپن ، بر مخاطرات و سازمان دهندگان هشدار داد ، که پیشتر به رویترز گفته بودند که “بیشترین فشار حرفه خود را احساس می کنند”.

پس از آن اوچیمورا تست منفی را تجربه کرد و برای شرکت در مسابقه پاک شد.

ژاپن با موفقیت هزاران تماشاگر را در استادیوم ها برگزار کرده و کارشناسان می گویند این رویداد ژیمناستیک می تواند گام مهم بعدی باشد.

کوجی وادا ، استاد دانشگاه بین المللی بهداشت و رفاه توکیو ، گفت: “ژیمناستیک یکی از ورزش هایی است که ممکن است خطر نسبتاً کمتری برای گسترش COVID-19 داشته باشد.”

“بنابراین این روش بسیار خوبی برای ژاپن و همچنین سایر نقاط جهان است.”

برگزارکنندگان توکیو 2020 گفتند که این دیدار را از نزدیک مشاهده خواهند کرد.

آنها در نامه الكترونيكي گفتند: “ما در حال آماده شدن براي بازي هاي توكيو 2020 در سال آينده ، اقدامات متقابل و ساير روش هاي سازماني اتخاذ شده براي چنين رويدادهايي ، از جمله مسابقات … در 8 نوامبر را مرجع مهمي مي دانيم.”