لیگ الماس با برپایی دوئل بین قهرمانان المپیک و جهان، کار را درست می کند

این ستونی از مورگان کمپبل است که برای CBC Sports نظر می نویسد. برای اطلاعات بیشتر در مورد بخش نظرات CBC، لطفا ببینید سوالات متداول.

ورزشکاران پرسیدند، هواداران تقویت شدند، و افرادی که چک ها را در لیگ الماس رباط امضا کردند، مسابقه پیست که برای این یکشنبه در مراکش برنامه ریزی شده بود، داغ ترین مسابقه را در این ورزش ارائه داد.

فرد کرلی از آمریکا در برابر لامونت جاکوبز ایتالیایی بیش از 100 متر.

جیکوبز یک پرش طول است که متخصص سرعت تبدیل به قهرمان غافلگیر کننده المپیک شد – دو تابستان پیش او با سرعت 9.80 دوید تا در توکیو طلا بگیرد. و کرلی دونده 100 متری یک چهارم میلر است که قهرمان جهان شده است. تابستان گذشته در اورگان، او 9.86 دوید تا در مسابقات پر زرق و برق قهرمانی جهان، مدال های ایالات متحده را رهبری کند.

پس مسابقه یکشنبه عنوان سریعترین مرد جهان را مشخص خواهد کرد.

به طور قطعی.

تا ملاقات بعدی جیکوبز و کرلی.

برای جمعه آینده در رم برنامه ریزی شده است.

عمق و استعداد فراوان

احتمالاً باید به برخی از شش دوومیدانی دیگر که برای دویدن در رباط قرارداد بسته اند نیز اشاره کنیم، زیرا اهمیت دارند.

Trayvon Bromell آنجا خواهد بود. او سال گذشته در مسابقات قهرمانی جهان مدال برنز 100 متر را کسب کرد. فردیناند اومانیالا از کنیا نیز صف آرایی خواهد کرد. او در اوایل این ماه 9.84 ثانیه در 100 متر پیشتاز جهان شد.

نه، مسابقه ۱۰۰ متری تمام میدانی و هشت لاین دقیقاً آن چیزی نیست که رسانه‌های اجتماعی یک‌به‌فرد درخواست کرده‌اند، مسابقات مسابقه‌ای آخرین مورد از مجموعه ایده‌هایی است که ذینفعان دو و میدانی امیدوارند گسترش پیدا کنند و جذابیت ورزش خود را عمیق تر کنند. و نکته ای دارند. بیشتر ما ترجیح می‌دهیم تایسون فیوری را در مقابل اولکساندر اوسیک تماشا کنیم تا یک نبرد رویال با هشت وزنه سنگین. مردم بیلی جانسون 2.0 را می‌خواستند و با کارگردان‌ها ملاقات می‌کردند… یک ملاقات آهنگ.

اما با وجود همه تشابهات آنها، از جمله جستجوی بی پایان برای محصولی که به طور مداوم طرفداران مشتاق و معمولی را خشنود می کند، دو و میدانی بوکس نیست. افرادی که لیگ الماس رباط را تبلیغ می کنند نیازی به اجرای آهنگ معادل علی فریزر نداشتند. آنها فقط پول زیادی خرج کردند تا از فرمت فعلی ورزش حداکثر استفاده را ببرند، که هنوز فضای زیادی برای مسابقات مسابقه ایجاد نمی کند.

مطالب جذاب پیشنهادی
Pospisil در تصاحب عنوان تک خود در تور ATP کوتاه است

خطر برای افرادی که به دنبال داستان های تمیز هستند این است که کسی غیر از کرلی یا جیکوبز برنده شود. اما این احتمال نیز به مسابقه یکشنبه می افزاید. هر عاملی که فکر می کنیم ممکن است به تبدیل ناظران معمولی به افراد متعهد کمک کند – شخصیت ها، خطوط داستانی، حضور در رسانه های اجتماعی – کارگزاران قدرت دو و میدانی همچنان در حال فروش رقابت هستند.

مسابقات دوی 100 متر مردان که عنوان قهرمانی لیگ الماس رباط را به خود اختصاص داده است، موارد زیادی دارد. هشت دونده سرعت، 16 مدال جهانی و المپیک در میان آنها.

با این میزان ریسک، می‌توانیم لیگ الماس رباط را معادل دو و میدانی در فضای باز روز کریسمس در NBA ببینیم. فصل تقریباً هشت هفته پیش آغاز شد، اما شروع غیررسمی آن یکشنبه است، زمانی که توده‌ای مهم از نام‌های بزرگ برای پول کلان و لاف زدن در یک صحنه بزرگ گرد هم می‌آیند.

البته، تلاش مداوم برای گسترش پایگاه هواداران این ورزش، یک طرح فرعی همیشه سبز است که تصمیم گیرندگان را وادار می کند تا برنامه ها را هرس کنند و قوانین را تغییر دهند. فرمان شروع کاذب یک و دو انجام شده به گونه ای طراحی شده بود که با صرفه جویی در زمان، پخش تلویزیونی را دوستدارتر کند. طول و سرعت مسابقه همچنین باعث شد که تصمیم گرفته شود – از آن زمان که توسط World Athletics معکوس شد – برای حذف 5000 متر از مسابقات لیگ الماس.

این روزها، رقابت در دو و میدانی باید کمی شبیه بوکس حرفه ای یا کار در رسانه های چاپی باشد. در همه این راکت‌ها، استعدادها وظیفه دارند تا یک محصول برتر را ارائه دهند، در حالی که افکار عمیقی در مورد نجات کسب‌وکار فکر می‌کنند، و هر رویداد بزرگ به عنوان یک رفراندوم در مورد سلامت و آینده صنعت دوچندان می‌شود.

مطالب جذاب پیشنهادی
بسته بندی اصولی

در دوران یوسین بولت، زمانی که یک دونده مجرد و مسلط، بالاترین رشته ورزشی را در قفل چکشی داشت، ریسک به نظر نمی رسید. بولت در هر یک از شش فینال المپیک 100 و 200 متر که شرکت کرد، برنده شد و نمایش سرعت و قدرت ماندگاری که یک بار در طول عمرش به نمایش گذاشت، روند برندسازی این ورزش را ساده کرد. وقتی هواداران عادی، که برای المپیک و نه چیزهای دیگر آماده می شوند، به دو و میدانی فکر می کردند، همیشه می توانستند بولت را تصور کنند.

اما حالا؟

چهار دارنده مدال طلای مختلف در چهار دوره قهرمانی جهانی از آخرین پیروزی بولت در سال 2016. خبر عالی اگر عاشق برابری هستید، اما اگر طرفدار معمولی هستید که می‌خواهید پاسخی سریع و بدون ابهام به این سوال داشته باشید که سریع‌ترین مرد جهان کیست، خبر بسیار خوبی است. . تصور کنید سلسله‌مراتب ستاره‌های NFL را برای یک تازه‌کار توضیح دهید بدون اینکه بتوانید به بازیکنانی مانند پاتریک ماهومز و جالن هرتس اشاره کنید. هنوز ممکن است، اما بسیار پیچیده تر.

بنابراین در دیدارهای Diamond League در فلورانس، ایتالیا و سپس در رباط، برای رزرو جاکوبز و کرلی، و اعلام آن مسابقه ابتدا، به گونه ای که گویی یک به یک است، به سازمان دهندگان فریاد بزنید. آنها مخاطب را فریب ندادند. آنها فقط یک مسابقه معمولی با ریسک بالا را به عنوان نوعی مناسبت فوق العاده ارائه کردند که فراتر از گروه اختصاصی طرفداران هاردکور دو و میدانی طنین انداز می شود.

چهار مورد علاقه

پیروان مشتاق پیست در میان ما تشخیص می دهند که روی کاغذ، هر چهار نفر برای برنده شدن در این مسابقه مجهز هستند.

البته کرلی قبلاً در این فصل 9.88 در 100 دویده است. در 5 ماه مه در دوحه، او در یک میدان کلاس جهانی به برنده مسابقه 200 متر لیگ الماس در 19.92 ثانیه.

این اجراها به روز هستند و به همین دلیل جیکوبز را در این رویداد اصلی به طرف B تبدیل می کنند. او 6.41 دوید تا در سال 2022 عنوان قهرمانی داخل سالن جهان را به دست آورد، اما از سال 2021 توکیو، او را سالم و با سرعت کامل در 100 نفر ندیده ایم.

مطالب جذاب پیشنهادی
Jokic، Embiid، Antetokounmpo فینالیست های جایزه MVP NBA

در مورد برومل – او قادر است در هر مقطعی در هر فصلی در جهان پیشتاز باشد. و بهترین شخصی 9.76 او برای سریع ترین در این زمینه گره خورده است. اما این اولین مسابقه 100 متری او در این فصل است، بنابراین هنوز نمی‌توانیم بگوییم که او در کدام سمت ترند است.

و سپس اومانیالا وجود دارد، که ممکن است از آن زمان تا به حال به چشمگیرترین ترکیب سرعت و توده عضلانی ببالد بو جکسون. اگر از قبل نمی دانستم که او برای امرار معاش می دود، ممکن بود فکر کنم او یک پاورلیفتر است که برای گرم کردن برای یک اسکات 600 پوندی می دوید. او موتور بزرگی دارد که سوخت زیادی می سوزاند، شاهد او باشید شعله‌آوت اواخر مسابقه در دوی 150 متر مقابل نوآ لایلز. اما آیا حاضرید او را در 100 متر بنویسید؟

من نیستم.

مسلما هیچ یک از این دوومیدانی ها چهره دوومیدانی نیستند، اما هیچ کدام نیازی به این کار ندارند. این یک اشکال نیست که دوی سرعت مردان فاقد آن شخصیت واحد و غالبی است که در دوران سلطنت یوسین بولت از آن برخوردار بود. هفت نفر از هشت دونده تایید شده برای یکشنبه، 100 را در 9.93 ثانیه یا سریعتر دویده اند. این عمق یک نعمت است.

اگر یک دونده مرد از هم اکنون تا المپیک پاریس به فردی بی‌رقیب تبدیل شود، جذابیت اصلی این ورزش را افزایش خواهد داد. اما تا آن زمان، دوی سرعت مردان با برخی از قابل فروش ترین دارایی های این ورزش همراه است.

افراد سریع، حاشیه های لاغر و منیت های بزرگ.

فصل الان شروع میشه

واکنش راب پیتزو و مورگان کمپبل به افتتاحیه لیگ الماس در دوحه:

خلاصه بازی افتتاحیه لیگ الماس 2023: Sha’carri Richardson در 100 متر در دوحه پیروز شد

راب پیزو مجری برنامه و مورگان کمپبل، مجری آهنگسازی، به افتتاحیه لیگ الماس 2023 در دوحه واکنش نشان دادند. شاکری ریچاردسون و فرد کرلی آمریکایی ها نمایش را دزدیدند. آرون براون در 200 متر سوم شد و آندره دی گراس ششم شد.