فدراسیون معلق پیست روسیه رئیس جدید را بدست آورد

فدراسیون دو و میدانی روسیه روز دوشنبه یک مدیر اجرایی راه آهن ایالتی را به عنوان رئیس جدید خود انتخاب کرد زیرا تلاش می کند محرومیت دوپینگ خود را قبل از بازی های المپیک توکیو برداشته شود.

ریاست فدراسیون ، موسوم به RusAF ، اکنون بر عهده پیوتر ایوانف خواهد بود. وی مدیر اجرایی یک شرکت دولتی روسی متخصص در راه آهن سریع السیر است و همچنین از سال 2016 رئیس فدراسیون سه گانه روسیه بوده است. RusAF گفت که او 56 رای از 73 رای کسب شده را به دست آورد.

مهمترین وظیفه ایوانف اصلاح نقشه راه اصلاحات ضد دوپینگ است که در اولین پیش نویس خود در ماه سپتامبر ، دو و میدانی جهانی “به طور جدی نقص” دانست. روسیه تا 1 مارس فرصت دارد نسخه جدید خود را ارائه دهد.

هنگامی که تحقیقات نشان داد دوپینگ گسترده در میان رقبای برتر دو و میدانی روسیه وجود دارد ، نقشه راه کلید امید روسیه برای لغو تعلیق است. از آن زمان ، دو رئیس جمهور RusAF پس از اینکه نتوانستند دو و میدانی جهان را متقاعد کنند که پیشرفت کافی حاصل شده ، آمده و می روند.

دیمیتری شلیاختین ، وزیر ورزش منطقه ای روسیه ، در نوامبر 2019 پس از تحویل اتهامات انضباطی به وی و سایر مقامات به اتهام ممانعت از تحقیقات در مورد عدم دسترسی یک ورزشکار برای آزمایش مواد مخدر ، از سمت رئیس RusAF استعفا داد.

یوگنی یورچنکو تاجر و سیاستمدار سابق در ماه فوریه انتخاب شد اما در ماه جولای استعفای خود را اعلام کرد در میان مشکلات مالی که باعث شد RusAF مهلت پرداخت جریمه به دو و میدانی جهانی را از دست بدهد. در نهایت وزارت ورزش روسیه بودجه ای را برای پرداخت جریمه و سایر هزینه ها تأمین کرد.

دو و میدانی جهانی به برخی از روس ها اجازه داده است در صورت عبور از تاریخچه آزمایش داروهای خود ، در مسابقات بین المللی به عنوان ورزشکار بی طرف رفتار کنند. با این حال ، اوایل سال جاری آن برنامه را به حالت تعلیق درآورد.

شورای جهانی دوومیدانی قرار است هنگام جلسه سه شنبه و چهارشنبه در مورد روسیه بحث و گفتگو کند.