عالیه ادواردز کانادا “ذهنیت مامبا” را برای اولین سال تحصیل در UConn حمل می کند

عالیه ادواردز ذهنیت خود را بر روی موهای خود می بندد.

دانشجوی سال اول کانادایی در تیم بسکتبال بانوان دانشگاه کانتیکت ، از کلاس 8 ، گره های بنفش و طلایی را تکان داده است.

این یک یادآوری مداوم از فیلم “ذهنیت مامبا” کوبی برایانت ، افسانه فقید لس آنجلس لیکرز است.

“من و برادرم ، ما طرفداران بسیار بزرگی برای او هستیم و فقط تیم لیکرز را دوست داریم. بنابراین در حال بزرگ شدن ، من فیلم های بسیاری از او را مشاهده می کنم که سعی می کند همان حرکات خود را انجام دهد ، پرش شگفت انگیز را انجام می دهد ، گاز می گیرد پیراهن من ، همه اینها “، ادواردز گفت.

ادواردز ، 19 ساله ، مهاجمی است که برای اولین بار در UConn وارد می شود. کینگستون ، انتهای آن کشور ، توسط سرمربی مشهور جنو آئوریمما از کالج آمادگی Crestwood استخدام شد و در اواخر ماه ژوئیه وارد Storrs ، کانادا شد.

شغل اداری ادواردز ، که قبلاً به دلیل بیماری همه گیر به تأخیر افتاده بود ، پس از مثبت بودن آزمایش ویروس کرونا در عضو برنامه UConn ، دو هفته دیگر به تعویق افتاد. در صورت پاکسازی پزشکی اولین هاسکی ها در حال حاضر می توانند بازی کنند ، 15 دسامبر برابر باتلر است.

اما اگر ادواردز چیزی شبیه کوبه باشد ، هر زمان که بتواند اولین بازی خود را انجام دهد ، آماده خواهد ماند.

“من فقط ذهنیت Mamba او را دوست دارم ، زیرا تمرکز زیادی بر روی بازی و سنگ زنی در سالن بدنسازی وجود دارد. اما آنچه که مهمترین چیز است که من در طول سالها آموخته ام ، اهمیت رقابت ذهنی شماست ، زیرا شما می توانید خیلی حواس پرت شوید و این سه ماه آینده کل بازی شما را خاموش می کند. این همان توانایی گفتن است ، “اوه ، من از آرایش شسته ام.” اما این بازگشت به ذهنیت بعدی بازی در واقع چیزی است که مهم است. “

“من فقط تماشای فیلم از [Bryant] فقط صحبت کردن و به اشتراک گذاشتن دانش خود و همه چیز. بنابراین این فقط از برادر من ، عشق او ناشی شد ، و او آن را به من داد و اکنون نوارها را تکان می دهد. “

ادواردز نه تنها به برادران جرمین و جهمل برای معرفی او به برایانت اعتبار می دهد ، بلکه می گوید که آنها کلاً راه حرفه ای بسکتبال او را هموار کردند. آنها اولین کسی بودند که توپ را در دستان او قرار دادند و او را در خانه دریبل کردند.

“اولین باری که من بسکتبال رقابتی انجام دادم در کلاس 6 بود که برادرم حضور داشت [Jermaine] و مادر من مربیان من بودند. و شما فقط می توانید تصور کنید که چقدر استرس آور است ، داشتن کسی که به او مادر می گویید از مربی به مادر فشار می آورد و [for] برادر من برای مربیگری و نوعی از آن ناامیدی است که می توانید با بازی بدست آورید. “

با این وجود ، ادواردز به این فشار اضافی برای تبدیل شدن او به بازیکنی پر موتور و کاملاً رقابتی که امروز است ، اعتقاد دارد.

در کلاس 6 ، ادواردز تقریباً 12 ساله بود. سه سال بعد ، او اولین بازی خود را برای تیم ملی کانادا در مسابقات 2017 FIBA ​​U16 Americas انجام داد. ادواردز می گوید این سنگ قدم بود که او برای ادامه ورزش تمام وقت به آن نیاز داشت.

او فقط چهار ماه پس از مرگ جرمین در 27 سالگی در آن تورنمنت بازی کرد. علت مرگ وی علنی نشد.

مادر جکی ادواردز درست بعد از آن مسابقات FIBA ​​به کینگستون ویگ استاندارد گفت: “جرمین و آالیا بسیار نزدیک بودند و من فکر می کنم همیشه همین خواهد بود.”

از نظر سبک بسکتبال ، این احساس هنوز صادق است.

باری اسمیت ، سرمربی کالج جرمین ، درست بعد از عبور از بدنش ، گفت: “جرمین یک شدت را به تیم وارد کرد که واقعاً از دست داده ایم.” “یک دلیل وجود داشت که او به طور میانگین تعداد دقایقی از بازی را انجام داد. او گلزنی نبود ، اما با رانندگی شخصی خود و با فشار دادن به هم تیمی ها ، گلزنی نکرد.”

ادواردز ، درست ، پس از غلبه بر جمهوری دومنیکن در نوامبر 2019 ، با سامی هیل جشن می گیرد. (جیسون فرانسون / مطبوعات کانادایی)

سرمربی تیم ملی بانوان کانادا ، لیزا تومائیدس ، تمجیدهای مشابهی از عالیه داشت.

“من فکر می کنم بزرگترین چیز با او این است که او رقابت می کند ، می دانید ، او واقعاً سخت رقابت می کند. او یک موتور عالی دارد.”

Auriemma گفت که این ویژگی ها او را به یاد بزرگ UConn و تازه کار سال WNBA سال 2019 و ستاره همه جانبه Napheesa Collier می اندازد.

“او مانند” Pesaa “سخت بازی می کند ، مانند” Pesaa “انرژی زیادی دارد. او موتوری مانند” Pesaa “دارد. او در هر دو انتها به صورت تهاجمی و دفاعی توپ را به عقب برگردانده و به سبد می رسد.” او به هارتفورد کورانت گفت.

ادواردز بخشی از یک گروه شش نفره تازه وارد در UConn است ، تیمی جوان برای برنامه داستان. این باید به او فرصت بازی زیادی بدهد تا بدرخشد و شاید حتی فشار بیشتری به لیست المپیک کانادا در سال 2021 برساند.

تومائیدس می گوید او در اولین فصل حضورش در تیم هاسکی ها به دنبال ادواردز است تا بتواند به طور کلی در بازی ، در دفاع ، ادامه دهد.

“آسمان برای او حد است. او مطمئناً یک کار طولانی در تیم ملی بزرگسالان خواهد داشت تا زمانی که به رشد و پیشرفت خود ادامه دهد و عشق به بازی داشته باشد و سخت رقابت کند. موارد زیادی وجود دارد که من فکر می کنم او می تواند با تومائیدس گفت.

تماشا کنید | آیا این دوره طلایی بسکتبال کانادا است ؟::

جوون چوپان با برخی از بزرگترین اسامی بسکتبال کانادا درباره چگونگی تغییر فرهنگ این ورزش طی دو دهه گذشته و اگر این تنها آغاز رشد ستاره های NBA باشد ، صحبت می کند. 7:18

در حال حاضر ، مربی تصور می کند که ادواردز نقشی همه کاره را بازی کند. او در 6 فوت 3 سالگی مهارت لازم را دارد تا به بازیکنی بی موقعیت تبدیل شود که در سالهای اخیر مد شده است – کسی که می تواند در حمله از درون بازی کند و تقریباً از هر موقعیت دفاعی محافظت کند.

در زمین ، ریباندینگ ، توپ و شوت از ویژگی های تومائیدس و آئوریما توافق کردند که نقاط قوت ادواردز هستند.

خارج از دادگاه ، آن طرز فکر حرفه ای است.

“رویای من همیشه عضویت در تیم المپیک بوده است. … اما فقط از نظر شغلی دانشگاهی ، من فقط به دنبال توسعه بازی خود از نظر جسمی و روحی هستم ، بنابراین وقتی دانشگاه را ترک می کنم ، در آن سطحی خواهم بود که بتوانم در WNBA یا در خارج از کشور یا هر دو طرفدار شوم. “

سال 2015 بود که یک کیا پرستار 19 ساله ، سلف ادواردز کانادا UConn ، کانادا را به اولین مدال طلای Pan Am در بسکتبال زنان هدایت کرد و به عنوان ستاره حلقه های بعدی این کشور شناخته شد.

ادواردز که فقط چند هفته قبل از المپیک توکیو 20 ساله خواهد شد ، به دنبال این است که جای پرستار را بگیرد.