ظروف کبالت زنجانی.

خرید ظروف مسی اصل بانه یا درختان پسته وحشی در پاییز زمانی که تنه آنها به طور طبیعی ترک می خورد سقز تولید می کنند. سقز علاوه بر مصرف آدامس، خواص دارویی دارد و زنجانی ها از آن برای هضم غذا، جلوگیری از پوسیدگی دندان و رفع بوی بد دهان استفاده می کنند. می توان سقز را به عنوان پماد روی زخم ها زد.


سقز نیز از شکاف های درخت پسته وحشی زنجان می تراود که یکی دیگر از سوغات است. هنگامی که به جای آدامس استفاده می شود، سقز غذا را هضم می کند، بوی بد دهان را از بین می برد و از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند. برای درمان زخم ها نیز می توان از آن مرهم درست کرد.

درخت پسته وحشی در پاییز در اثر شیره خود سقز می دهد. این ماده خوراکی شبیه آدامس است و خواص دارویی نیز دارد. سقز علاوه بر اینکه به عنوان هضم کننده غذا و جلوگیری از پوسیدگی دندان استفاده می شود، برای درمان زخم ها یا رفع بوی بد دهان نیز استفاده می شود.

شیره درخت بنه یا پسته وحشی سقز تولید می کند که در فصل پاییز به طور طبیعی از شکاف های آن خارج می شود. زنجانی ها از سقز به عنوان آدامس و همچنین برای کمک به هضم غذا، جلوگیری از پوسیدگی دندان و رفع بوی بد دهان استفاده می کنند. پماد ساخته شده از سقز را می توان روی زخم ها استفاده کرد.

هنگامی که در پاییز در تنه درخت بنه شکاف ایجاد می شود شیره ای به نام سقز ساطع می شود. در زنجان زردچوبه سوغاتی دیگری است که مردم آن را مانند آدامس می جویدند. علاوه بر این، جویدن سقز علاوه بر ایجاد حس پیری از بوی بد دهان و پوسیدگی دندان جلوگیری می کند.