شماره 1 آلکاراز، شماره 3 جوکوویچ در همان سمت براکت اوپن فرانسه کشیده شد

کارلوس آلکاراز و مردی که تازه در رنکینگ جایگزین او شده است، نواک جوکوویچ، قهرمان 22 گرند اسلم، در قرعه کشی روز پنجشنبه در همان نیمه زمین آزاد فرانسه قرار گرفتند و می توانستند در نیمه نهایی به مصاف یکدیگر بروند.

آلکاراز برای اولین بار در یک تورنمنت گرند اسلم رتبه اول را کسب کرد و به طور خودکار در قسمت بالای براکت قرار گرفت. جوکوویچ شماره 3 است و بنابراین می‌توانست در هر دو نیمه تمام شود – اگر در انتهای جدول قرار می‌گرفت، او و آلکاراز فقط می‌توانستند در فینال رولان گاروس به مصاف هم بروند، جایی که رافائل نادال قهرمان 14 بار برای اولین بار غایب خواهد بود. از زمانی که در سال 2005 اولین بازی خود را در رشته زمین خاکی انجام داد.

بازی از یکشنبه آغاز می شود.

به طور معمول، قهرمانان انفرادی سال قبل برای حضور در قرعه کشی دعوت می شوند، بنابراین ایگا سویاتک برنده زنان سال 2022 روز پنجشنبه حضور داشت. نادال البته اینطور نبود. با این حال، او اولین بازیکنی بود که در ابتدای مراسم توسط رئیس فدراسیون تنیس فرانسه، ژیل مورتون، اشاره کرد و گفت: “متاسفانه، او امسال نمی تواند در مسابقات شرکت کند.”

تماشا | نادال قهرمان آزاد فرانسه 2023 شد:

نادال در ست های متوالی بر رود مسلط شد و چهاردهمین عنوان قهرمانی را در رولان گاروس کسب کرد

رافائل نادال اسپانیایی در پاریس با نتایج 6-3، 6-3، 6-0 کاسپر رود نروژی را شکست داد و بیست و دومین عنوان قهرمانی گرند اسلم خود را با رکورد افزایش داد.

مطالب جذاب پیشنهادی
طراحی سایت در اصفهان - طراحی حرفه ای سایت و سئو در اصفهان

به نظر نمی رسید سویاتک هیچ گونه عوارض جانبی از آسیب دیدگی ران راست نشان نداد که باعث شد او در ست سوم مسابقه یک چهارم نهایی آخر هفته گذشته خود در رم بازی نکند. او تقریباً بلافاصله نشان داد که این موضوع مانع از رقابت او در پاریس نمی شود، جایی که او دو جام از سه جام مهم خود را به دست آورده است.

سویاتک که بیش از یک سال است در رده اول قرار دارد، گفت: “این مانند مسابقات مورد علاقه من در کل سال است، بنابراین من همیشه برای بازگشت هیجان زده هستم.” قبل از مسابقات، من این انگیزه اضافی برای تمرین سخت تر، برای بهتر کردن همه چیز دارم.”

قرعه کشی او را در یک چهارم نهایی در برابر شماره 6 کوکو گاوف قرار داد که می تواند تکرار فینال اوپن فرانسه در سال گذشته باشد.

فلیکس اوگر-آلیاسیمه از کانادا، نفر دهم، با فابیو فوگنینی ایتالیایی به مصاف هم خواهد رفت. دنیس شاپوالوف، رده بندی بیست و ششم، در همان سمت قرعه کشی قرار دارد و در دور اول به مصاف براندون ناکاشیما آمریکایی می رود و در دور سوم می تواند با آلکاراز دیدار کند.

در بخش زنان، بیانکا آندریسکو از کانادا در دور اول در نبرد قهرمانان سابق گرند اسلم با شماره 8 ویکتوریا آزارنکا دیدار خواهد کرد، در حالی که ربکا مارینو شماره 107 داریا اشنایدر را به تساوی کشاند و لیلا فرناندز با شماره 21 ماگدا لینت برابری می کند. هر سه کانادایی بدون دانه هستند.

آلکاراز که به تازگی 20 ساله شده است و جوکوویچ که به تازگی 36 ساله شده است، قبلاً فقط یک بار در نیمه نهایی مسابقات آزاد مادرید در ماه مه 2022 با یکدیگر بازی کرده اند. -6 (5) – یک روز پس از شکست نادال در یک چهارم نهایی، تبدیل شدن به اولین بازیکنی که هر دو جوکوویچ و نادال را در یک تورنمنت زمین خاکی شکست می دهد. آلکاراز با پیروزی مستقیم مقابل الکساندر زورف در فینال، عنوان قهرمانی را در آنجا بدست آورد.

مطالب جذاب پیشنهادی
ردبلکس ها دونتا بول را به عنوان بازیکن خط حمله انتخاب کردند که در درفت CFL 2023 نفر اول شد

این زورف بود که به برد 14 بازی آلکاراز در یک چهارم نهایی اوپن فرانسه در سال گذشته پایان داد. این همان دوری بود که نادال جوکوویچ را در یک بازی هیجانی چهار ست و چهار ساعته متوقف کرد.

بادوسا عقب نشینی می کند

این بار، در مرحله یک چهارم نهایی مردان، آلکاراز، قهرمان آزاد US Open، در برابر شماره 5، استفانوس سیتسیپاس، فینالیست دو دوره اسلم، قرار خواهد گرفت. جوکوویچ در برابر شماره 7 آندری روبلف; شماره 2 دانیل مدودف، برنده اوپن ایالات متحده 2021، در برابر شماره 8 Jannik Sinner. و شماره 4 کاسپر رود، نایب قهرمان آزاد فرانسه و اوپن آمریکا در سال گذشته، در برابر شماره 6 هولگر رون.

دیگر بازی‌های زنان در آن دور می‌تواند شماره 4 النا ریباکینا، قهرمان فعلی ویمبلدون، در برابر شماره 7 Ons Jabeur، دو بار فینالیست اصلی باشد. شماره 2 آرینا سابالنکا که در ژانویه اوپن استرالیا را در برابر شماره 5 کارولین گارسیا برد. و شماره 3 جسیکا پگولا در مقابل شماره 8 ماریا ساکاری.

یکی از بازیکنانی که در رده 29 قرار می گرفت، پائولا بادوسا، قبل از قرعه کشی کنار رفت و گفت که در طول مسابقات آزاد ایتالیا دچار شکستگی استرس در ستون فقرات خود شده است.

سویاتک تورنمنت خود را با دیدار مقابل کریستینا بوکسا اسپانیایی که در رده 67 قرار دارد آغاز خواهد کرد و رکورد حرفه ای او در مسابقات آزاد فرانسه 0-1 است.

برخی دیگر از بازیکنان جذاب دور اول شامل سابالنکا در برابر مارتا کوستیوک و پگولا در برابر فینالیست اوپن استرالیا 2022 دانیل کالینز هستند.