سویا

آیا استویا کتو است؟ آنچه علم می گوید

منبع:

 رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر آردایت

https://rdiet.ir/

استویا در رژیم کتوژنیک  https://rdiet.ir/%d9%85%d8%b5%d8%b1%d9%81-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%88%db%8c%d8%a7-%d8%af%d8%b1-%d8%b1%da%98%db%8c%d9%85-%da%a9%d8%aa%d9%88%da%98%d9%86%db%8c%da%a9/ شیرین کننده مجاز در رژیم کتوژنیک  شیرین کننده مجاز در رژیم کتوژنیک

 

استویا چیست؟

استویا چگونه کار می کند؟

فواید استویا برای سلامتی

آیا استویا بی خطر است؟

آیا استویا کتو است؟

بهترین شکل استویا

استویا در مقابل سایر شیرین کننده های کم کربوهیدرات

احتمالاً آگاه هستید که رژیم کتو به معنای قطع قند است. اما شاید از خود بپرسید که آیا شیرین کننده های طبیعی می توانند در برنامه غذایی رژیم کتوژنیک قرار گیرند. و از آنجا که استویا چنین گزینه محبوب قند است ، احتمالاً می پرسید ، “آیا استویا کتو است؟

 

 

در 30 روز نتیجه بگیرید

با افراد مبتلا به کاهش وزن 90k با Keto Kickstart همراه شوید ، برنامه ای که دکتر ما طراحی کرده و نتایج واقعی کاهش وزن را به شما ارائه می دهد.

 

ایمیل شما

برخی از شیرین کننده های طبیعی مانند شربت افرا ، گون ، قند نارگیل یا عسل می توانند سطح قند خون شما را افزایش دهند و شما را از کتوز خارج کنند. خوشبختانه شیرین کننده های طبیعی گیاهی برای شیرین کردن دستور العمل های قهوه ، چای یا کتو و سیر کردن اشتهای قند موجود است. علاوه بر این ، استویا ممکن است سالم ترین باشد.

|برچسب‌هابرنامه رژیم لیمومی رایگانبهترین تجربه های لاغری نی نی سایتدریافت رژیم لاغری لیمومی رایگاندریافت رژیم لیمومی با شماره پروندهدکتر روشندل نمونه رژیم لیمومیرژیم 21 روزه دکتر روشندل نی نی سایترژیم بارداری دکتر روشندلرژیم بارداری لیمومی نی نی سایترژیم بهاره غفاری بهتره یا دکتر کرمانیرژیم تعیین جنسیت دکتر روشندلرژیم تیپ تایم لیمومیرژیم چاقی دکتر بهاره غفاری نی نی سایترژیم چاقی غفاری دایت نی نی سایترژیم چاقی لیمومیرژیم چاقی لیمومی رایگانرژیم چاقی لیمومی نی نی سایترژیم دکتر روشندل خوبه؟رژیم دکتر غفاری نی نی سایترژیم شیردهی لیمومی نی نی سایترژیم غذایی لیمومی نی نی سایترژیم غفاری بهتره یا لیمومی ، رژیم دکتر روشندل خوبه؟رژیم فستینگ دکتر غفاریرژیم لاغری دکتر بهاره غفاری نی نی سایترژیم لاغری لیمومی نی نی سایترژیم لیمومی آردایترژیم لیمومی برای چاق شدن نی نی سایترژیم لیمومی برای لاغری رایگانرژیم لیمومی برای لاغری نی نی سایترژیم لیمومی بهتره یا غفاریرژیم لیمومی چطوریهرژیم لیمومی چطوریه نی نی سایترژیم لیمومی نی نی سایترضایت از رژیم لیمومی نی نی سایتسایت لیمومی دریافت رژیمسرویس هوبر لیمومی چیستقیمت رژیم های لیمومیکیا رژیم لیمومی گرفتن نی نی سایتلیمومی رژیم غذایینقد رژیم لیمومینمونه رژیم بهاره غفاری نی نی سایتنمونه رژیم تثبیت وزن لیمومینمونه رژیم چاقی لیمومینمونه رژیم دکتر روشندل نی نی سایتنمونه رژیم لیمومی رایگاننمونه رژیم لیمومی نی نی سایتورود به حساب لیمومیورود به سایت لیمومییک نمونه رژیم دکتر غفارییک نمونه رژیم لیمومی

در این مقاله ، شما یاد می گیرید که چگونه استویا ، اگر استویا کتو دوستانه باشد ، و عصاره استویا چگونه با سایر مواد جایگزین قند موجود در بازار مقایسه می شود.

 

استویا چیست؟

صدها سال پیش ، بومیان آمریکای جنوبی بوته ای برگ دار را در جنگل کشف کردند ، با برگهایی که طعم فوق العاده شیرینی داشتند [*].

 

چند دهه بعد ، در سال 1905 ، این درختچه به عنوان Stevia rebaudiana طبقه بندی شد. با گذشت زمان ، عصاره برگ شیرین این گیاه به استویا معروف می شود.

 

امروزه ، مردم در سراسر جهان از استویا به عنوان یک شیرین کننده با کالری صفر استفاده می کنند – و سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) عصاره های استویا با خلوص بالا را برای مصرف بدون خطر طبقه بندی کرده است [*].

 

عصاره خالص استویا حاوی مقادیر زیادی استیول گلیکوزید است – ترکیباتی که هم شیرین و هم فواید سلامتی استویا هستند. به دلیل وجود این گلیكوزیدهای استویول ، استویا 200-300 برابر شیرین تر از دوز معادل قند سفره است [*].

 

در مقایسه با تولید منظم شکر ، تولید استویا به 64٪ کربن کمتر و 95٪ آب کمتری نیاز دارد [*].

 

استویا چگونه کار می کند؟

گیاه استویا حاوی چندین ترکیب استیول گلیکوزید است که قدرت شیرین سازی آن را به برگ استویا وام می دهد. این شامل[*]:

 

Stevioside

Rebaudioside A

Rebaudioside C

دولکوزاید

مقدار کمی استویوزاید یا rebaudioside A تا حد زیادی طول می کشد. با وجود نداشتن کالری ، هر کیلوگرم آنها بسیار شیرین تر از قند طبیعی هستند.

 

یک نگرانی رایج در مورد شیرین کننده های غیر کالری – از جمله استویا – این است که آنها می توانند بدن شما را به یک واکنش قند خون فریب دهند و باعث افزایش قند خون شوند. با این حال ، این مورد در مورد استویا نیست.

 

در حقیقت ، نشان داده شده است که مکمل با عصاره استویا پاسخ قند خون را بهبود می بخشد ، و مکمل استویا را به درمانی امیدوار کننده برای دیابت تبدیل می کند [*].

 

 

مسابقه کتو را انتخاب کنید

میان وعده ها و مکمل های مناسب کتو را پیدا کنید

برای اهداف منحصر به فرد شما

 

مسابقه بگیرید

همچنین ممکن است از خود بپرسید که آیا شیرینی شدید گلیکوزیدهای استویول ممکن است شما را از کتوز خارج کند. هیچ تحقیق مستقیمی برای پاسخ به این س’sال وجود ندارد ، اما علمی وجود دارد که [*]:

 

استویا می تواند سطح قند خون را کاهش دهد

استویا ممکن است پاسخ انسولین را بهبود بخشد

از آنجا که کتوز توسط قند خون و انسولین کنترل می شود ، نتیجه می شود که این بهبودهای متابولیکی احتمالاً باعث افزایش تولید کتون می شود و نه از آن جلوگیری می کند.

 

فواید استویا فراتر از حفظ کتوز است.

 

فواید استویا برای سلامتی

استویا چیزی فراتر از یک شیرین کننده صفر کالری است. طبق همه نشانه ها ، عصاره استویا دارای برخی از خواص دارویی نیز است.

 

این خصوصیات از گلیکوزیدها ناشی می شود. یکی از این گلیکوزیدها به نام استویوزاید ، به دلیل خواص ضد دیابت ، افت قند خون (کاهش قند خون) و آنتی اکسیدان بسیار مورد تحقیق است [*]. در اینجا برخی از برترین مزایای استویا برای سلامتی ذکر شده است.

 

آیا استویا کتو است؟ در اینجا فواید استویا برای سلامتی ذکر شده است

شماره 1 ممکن است دیابت را بهبود بخشد

دیابت نوع 2 یک بیماری متابولیکی است که شامل قند خون بالا ، انسولین بالا ، فشار خون بالا و چاقی است. این وضعیت در آمریکا با سرعت نگران کننده ای در حال افزایش است و رژیم های غذایی با قند بالا تا حدی مسئول این مشکل هستند [*].

 

استویا سابقه طولانی در درمان دیابت در بومی پاراگوئه و برزیل دارد و به کاهش قند خون و سطح انسولین کمک می کند [*].

 

استویا واسطه ترشح انسولین به روشی هوشمندانه است. وقتی قند خون بیش از حد بالا می رود ، استویوزاید به سلولهای بتا در لوزالمعده دستور می دهد تا انسولین آزاد کند. سپس انسولین قند خون را از خون شما خارج کرده و وارد سلول های شما می کند.

 

اما وقتی قند خون پایین است ، استویوزید این اثر تحریک کننده انسولین را ندارد. این مکانیسم ایمنی از کاهش خطرناک قند خون ، معروف به افت قند خون [*] جلوگیری می کند.

 

استویا می تواند به کاهش سطح قند خون و متعادل سازی مقاومت به انسولین ، هر دو برای کنترل دیابت ، کمک کند.

 

شماره 2 خواص آنتی اکسیدانی

با گذراندن زندگی ، بدن شما ترکیباتی به نام گونه های واکنش اکسیژن (ROS) به عنوان یک محصول جانبی طبیعی متابولیسم تولید می کند.

 

در سطوح پایین ، ROS مولکول های سیگنالینگ ضروری هستند. بیش از حد R

با این وجود سیستم عامل خطر بیماری را افزایش می دهد و پیری را تسریع می کند [*].

 

خوشبختانه ، بدن شما آنتی اکسیدان های داخلی مانند گلوتاتیون ایجاد می کند تا آسیب بیش از حد ROS را کاهش دهد. اما اغلب شما به پشتیبانی اضافی ROS نیاز دارید و در آنجا استویا ممکن است کمک کند.

 

استویا حاوی غلظت بالایی از فنل ها – ترکیبات آنتی اکسیدانی گیاهی است که استرس اکسیداتیو را کاهش می دهد.

 

برخی از محققان معتقدند که این فنل ها مسئول اثرات ضد دیابت استویا هستند که قبلاً ذکر شد [*].

 

شماره 3 ممکن است فشار خون را بهبود بخشد

در یک آزمایش کنترل شده تصادفی ، به بزرگسالان چینی که از فشار خون بالا رنج می برند 500 میلی گرم پودر استویوزید سه بار در روز به مدت دو سال داده شد.

 

در پایان آزمایش ، فشار خون گروه استویوزاید در مقایسه با گروه دارونما به طور قابل توجهی پایین بود [*].

 

شماره 4 می تواند سلامت دهان و دندان را بهبود بخشد

مصرف استویا تنها راه بهره مندی از این گیاه دارویی نیست. همچنین می توانید از آن برای بهداشت دهان و دندان خود استفاده کنید.

 

 

در 30 روز نتیجه بگیرید

با افراد مبتلا به کاهش وزن 90k با Keto Kickstart همراه شوید ، برنامه ای که دکتر ما طراحی کرده و نتایج واقعی کاهش وزن را به شما ارائه می دهد.

 

ایمیل شما

در یک آزمایش شش ماهه ، گروهی از دانش آموزان هندی از دهان شویه روزانه ساخته شده با استویا استفاده کردند. نتایج نشان داد که این معجون به طور قابل توجهی پلاک و التهاب لثه را کاهش می دهد [*].