سرویس و برنامه ریزی برد و دریچه تراتل Woodward و خدمات شرکت آیریکو

داریم همچین ماشین کنترلی هایی رو… در سیستم کنترل ها برای کنترل عبور سیالات مکانیزم های متفاوتی طراحی و تعبیه شده است؛ شرکت Woodward نیز برای این کار دریچه هایی با سیستم کنترل دیجیتال طراحی کرده است که به کمک آنها میتوان دور موتور را کنترل و موتور را برروی دور نامی خود کنترل کرد و توسط آن مخلوط سوخت و هوا را به نسبتی که موتور مورد نیاز دارد به داخل دریچه منیفولد هدایت کرد. و چون کابل های متصل به آن مانع می شود که آنرا از محل دور کنم، سه سوکت آنرا باز کردم، و البته قبل از این کار سر باتری را باز کردم. در این موتور آب-خنک، برای خنک سازی پیستون ها نیز از سیستم Oil-jet استفاده می شود. باطری یکی از قطعات حساس و در عین حال بسیار حیاتی است که باید برای افزایش طول عمر آن نکات استفاده صحیح از آن را به خوبی پیاده سازی کنید. ابتدا با اسپری تمیز کننده ورودی تراتل را تمیز کنید. این شیوه علاوه بر مشکلات تکنیکی و ضریب بهره پائین یک مشکل عمده داشت و آن این بود که تغییرات دور و قدرت موتور به چند حالت محدود میشد .به عبارت دیگر 3 یا 4 حالت برای دور موتور در اختیار استفاده کننده قرار میگرفت و حالت های بین آنها را شامل نمیشد.

معمولا علاوه بر کلاچ اصلی، یک یا دو کلاچ دیگه هم وجود داره. که البته پیشنهاد بهتری بود چون احتمال داشت در جا زدن آن به مشکل بر بخورم. جذاب ترین قسمت یک ماشین کنترلی که یک موتور توی یه همچین مقیاس کوچیکی ساخته شده. این ماشین کنترلی ها عموما از ماشین کنترلی های نیترو گرون تر هستند و در ابعاد بزرگتر هم تولید میشن؛ یکی از ماشین کنترلی های معروف بنزینی HPI Baja هست که اگه چیزی از باجا نمیدونید میتونید توی این مقاله یه نگاهی بهش بندازین! زمان ترمز کردن، سیستم های ترمز جلو و عقب یکی پس از دیگری فعال می شوند و باعث کوتاه تر شدن مسافت ترمز می شوند و این موضوع امنیت را بالاتر می برد. هنگامی ماشنی کنترلی سوختی جدید خود را تحویل میگیرید؛ همانند خودرو های صفر کیلومتر می بایستی موتور این ماشین رو آب بندی کنید! هنوز وزن این مینی مسابقه ای بهطور دقیق مشخص نشده است اما احتمالا این خودرو حدود 550 کیلوگرم وزن دارد که بسیار ایدهآل است. اما در کل این نکته رو در نظر داشته باشین و باتری توی ماشین کنترلی های سوختی هم مهمه… اگر شمعهای خود را به تازگی خریداری کردید اما با این حال افزایش شتاب خودرو محسوس نبوده است، یعنی مشکلی در سیستم جرقهزنی خودرو وجود دارد و بهتر است کوئل و وایرها را نیز بررسی کنید تا در صورت مشکل آنها را تعمیر کنید.

مطالب جذاب پیشنهادی
LeBron قرارداد 2 ساله 85 میلیون دلاری ایالات متحده را با لیکرز امضا کرد

امروزه با گذشت ۸ سال از ورود این خودرو و پیدا کردن جای خود در بازار خرید و فروش و خدمات بسیار گسترده ، شاهد مشکلی در این خصوص برای ۲۰۶ نیستیم . وقتی می گوییم «سنسور دریچه گاز» (Throttle position sensor)، منظور حسگری است که روی دریچه گاز انواع خودرو من جمله پراید، سمند EF7 و پژو ۴۰۵ بسته می شود. این هیتسینگ روی قسمت بالایی موتور نصب میشه و نقش همون رادیاتور در ماشین واقعی رو بازی میکنه… خب دنده ها در ماشین کنترلی های سوختی حرفه ای نقش مهمی رو بازی میکنن. این باکس حرفه ای هم گرم کن است هم سرد کن.هم با برق شهری کار میکند هم با باتری ماشین. خب برق این سروو ها که از هوا تامین نمیشه 🙂 نیاز به باتری هست. برخی ماشین کنترلی ها یک دنده عقب در اون ها تعبیه شده که با سروو موتور قرار داده شده از دنده جلو به دنده عقب تعویض انجام میشه ولی در حالت کلی ماشین کنترلی های سوختی دنده عقب ندارن ! در اثر اصطکاک ایجاد شده بین اون صفحات و لبه های چرخدنده به مرور از ضخامت صفحات کاسته میشه و در نهایت شما باید گاز بیشتری بدین تا صفحات با اطراف تماس پیدا کنن…

این هیتسینگ وظیفه اش انتقال حرارت و گرمای ایجاد شده از حاصل از احتراق سوخت هست. البته توجه داشته باشین این فرایند به زبان ساده برای شما بیان شد تا ذهنیت ساده ای براتون ایجاد شه… همین که شما حرکت میکنید با باد خوردن به این هیتسینک؛ خنک میشه و در نتیجه دمای موتور تنظیم میشه… به طور کلی طراحی داخل کابین در SAM SPEED انجام شده و به همین دلیل جای دنده نیز حدود 70 سانتیمتر متناسب با تنظیم صندلی راننده به سمت عقب تراتل 206 طراحی شده است. شما در صورت داشتن یک موتور تنظیم با هر باک به طور میانگین میتوانید تا بیست دقیقه با ماشین کنترلی خودتون بازی کنید. رادیو کنترل تمام آن چیزیست که به شما اجازه می دهد تا کنترل پهپاد یا کوادکوپتر خود را به دست بگیرید، بنابر این باید بتوانید به خوبی با آن کار کنید تا بتوانید یک پرواز خوب را به کوادکوپتر خود هدیه کنید.خرید کواد کوپتر|خرید پهپاد|خرید کوادکوپتر|خرید پهباد لازمه این مهم چیزی نیست جز آشنایی دقیق با رادیو کنترل ، دکمه های آن و دیگر فاکتورهای کاربردی آن که در این قسمت از مقاله به آن پرداخته شده است.

مطالب جذاب پیشنهادی
درایوهای حالت جامد یا هارد دیسک؟