سالن معروف جو مورگان ، نیروی محرکه Big Red Machine ، در سن 77 سالگی درگذشت

او با 5 فوت 7 سالگی کوچکترین دندان ماشین Big Red بود. و برای هم تیمی های ستاره دار خود ، جو مورگان نیز یک نیروی محرک بود.

مورگان ، دومین بازیکن تالار مشاهیر که در اواسط دهه 1970 شمع تیم های مسلط سین سیناتی شد و نمونه اولیه دوره چمن مصنوعی بیس بال بود ، درگذشت. او 77 ساله بود.

جیمز دیویس سخنگوی خانواده روز دوشنبه در بیانیه ای گفت که وی روز یکشنبه در خانه خود در دنویل ، کالیفرنیا درگذشت. مورگان از یک بیماری عصبی ، نوعی پلی نوروپاتی رنج می برد.

“بهترین بازیکن بیس بال”

جانی بنچ ، جلب کننده تالار مشاهیر سرخ ها به آسوشیتدپرس پیام داد: “جو مورگان کاملاً بهترین بازیکن بیس بال بود که من مقابل او بازی کردم یا او را دیدم.”

مرگ مورگان آخرین بار در میان بزرگان لیگ برتر امسال بود: ویتی فورد ، باب گیبسون ، لو بروک ، تام سیور و آل کالین.

بنچ گفت: “همه قهرمانان. این بیشتر صدمه می زند.”

مورگان دو بار با ارزش ترین بازیکن NL ، 10 بار All-Star بود و پنج دستکش طلایی کسب کرد. دینامیکی که به دلیل ضربه زدن به آرنج سمت چپ خود در صفحه شناخته می شود ، جو کوچک می تواند در خانه اجرا شود ، یک پایگاه را بدزدد و با جسارت خود هر بازی را مختل کند.

بیش از همه ، او تیم قهرمانی سینسیناتی را برای دو بار قهرمانی در سری جهانی کامل کرد و باشگاهی را با عناوینی مانند پیت رز ، تونی پرز و بنچ به عناوین پشت سر هم ارتقا داد.

رز به AP گفت: “جو همیشه من را متحیر می کرد.” “او باهوش ترین بازیکنی بود که من تاکنون حضور داشته ام. او همه ما را مالش داد. بخش بزرگی از ماشین بزرگ قرمز”.

تک پیروزی مورگان با دو نتیجه در نهمین بازی 7 در سال 1975 باعث شد تا قرمزها در یک مسابقه کلاسیک با بوستون تاج بگیرند و او فصل بعد چهار بازی یانکی ها را تحریک کند.

مورگان هر دو سال MVP لیگ بود. و هم تیمی ها و مدیر تالار مشاهیر وی به راحتی تصدیق کردند وی کسی است که همه چیز را شروع کرد.

او که اغلب به عنوان بزرگترین بازیکن پایه دوم تاریخ شناخته می شود ، برای کوپرستاون انتخابی ساده بود.

اسپارکی اندرسون ، پیشین سابق سرخ ها و ببرها ، یک بار گفت: “او فقط بازیکن خوبی در لیگ برتر بود. “اما وقتی معنایی داشت ، او یک تالار مشاهیر بود.”

بزرگان ‘Big Red Machine’ (LR) پیت رز ، باری لارکین ، جو مورگان و جانی بنچ قبل از 86 امین بازی MLB All-Star در سینسیناتی ، اوهایو در زمین قدم می زنند. (جو رابینز / گتی ایماژ)

در یک حرفه 22 ساله تا 1984 ، مورگان 1650 دوش به ثمر رساند ، 689 پایگاه را به سرقت برد ، به 268 هومر برخورد کرد و 271.0 را زد. اما این آمار به سختی منعکس کننده نیرویی است که توسط چرخش شماره 8 چپ در زمین ایجاد شده است.

با اعتماد به نفس و کلاکی ، او نیز کپی شد. عادت او به ضربه زدن به آرنج پشت خود به عنوان راهی برای بالا نگه داشتن آن هنگام ضربه ، توسط بسیاری از پیروان کوچک در سینسیناتی و فراتر از آن تقلید شد.

مسائل بهداشتی در سالهای اخیر مورگان را کند کرده بود. جراحی زانو او را مجبور به استفاده از عصا کرد که قبل از بازی All-Star 2015 به زمین Great Park Ball Park به میدان رفت و بعداً برای بیماری به پیوند مغز استخوان نیاز داشت.

در اوج دوران زندگی خود ، مورگان با سرعت و استعدادهای بسیار خود به انقلابی در بازی کمک کرد ، به ویژه هنگامی که در ورزشگاه Riverfront به زمین چمن برخورد کرد. مجسمه او در خارج از پارک بزرگ توپ آمریکایی ، او را به طور طبیعی در حال حرکت به تصویر می کشد.

وی در پلاک تالار مشاهیر خود تمجید شد: “قدرت غیرمعمول را در قاب شومینه فوق العاده سریع 150 پوندی خود قرار داد.”

لحظه های سکوت

لحظاتی سکوت پیش از بازی پتکو پارک در سن دیگو برگزار شد قبل از اینکه Tampa Bay Rays و Houston Astros دوشنبه در بازی 2 از سری مسابقات قهرمانی AL و در Globe Life Field در آرلینگتون ، تگزاس بازی کنند ، قبل از اینکه لس آنجلس داجرز و Atlanta Braves دیدار کنند افتتاحیه سری NL Championship.

داستی بیکر ، مدیر Astros ، دوست دیرینه و رقیب لیگ ملی ، گفت: “او برای ما ، چیزهای زیادی برای بیس بال ، چیزهای زیادی برای آفریقایی آمریکایی ها در سراسر کشور معنای زیادی داشت. برای بازیکنانی که اندازه آنها کم است.” . “او یکی از اولین نمونه های سرعت و قدرت برای پسری بود که به گفته آنها برای بازی خیلی کوچک بود.”

مورگان شروع خود را با هوستون در سال 1963 آغاز کرد ، زمانی که تیم 45s .45 نامیده می شد و هنوز هم روی زمین بازی می کرد. هنگامی که او به عنوان بازیکن تمام وقت در سال 1965 تبدیل شد ، زمانی که باشگاه به Astros تبدیل شد و به Astrodome منتقل شد ، او شروع به ارائه نیم نگاهی به آنچه بازیکنان سریع و چند ماهر می توانند در نوع جدید چمن انجام دهند ، داد.

قرمزها قبلاً تیم مهمی ساخته بودند اما در سال 1970 کوتاه آمدند و در سری جهانی مقابل بالتیمور شکست خوردند. سینسیناتی پس از فصل 1971 با مورگان معامله ای تکان دهنده انجام داد و در یک تعویض هشت بازیکن ، لی می و تامی هلمز ، بازیکن اصلی تیم All-Star را کنار گذاشت.

‘این یک تناسب کامل بود’

مشخص شد مورگان دقیقاً همان چیزی است که قرمزها برای برداشتن گام بعدی به آن نیاز داشتند.

رز گفت: “جو ما را بهتر کرد و ما نیز او را بهتر کردیم.” “ما او را در کانون توجه قرار دادیم. این کاملا مناسب بود.”

Rose در حال حرکت به عنوان رهبر بازدید کننده بازی بود که به شدت مجذوب تک آهنگ ها شد. بنچ نیرو را تأمین کرد. پرز مشت زن کلاچ بود. و مورگان کمی از همه کارها را انجام می داد ، هر زمان که لازم بود ضربات را می کوبد و پایگاه ها را می دزد.

مورگان با مهارت در پیاده روی های نقاشی و کمک به یک منطقه ضربتی کوچک ، در چهار سال از 5 سال ابتدایی خود با قرمزها ، NL را با درصد پایه هدایت کرد و با مارکیت 392/0 به پایان رسید.

رز یک بار گفت: “این زمانی است که بازی با سرعت بیشتری پیش رفت.” “مردانی بودند که کارهای بیشتری انجام می دادند ، اما جو هنگامی که همه در پارک می دانستند که این کار را انجام می دهد ، پایگاهها را می دزدد. او سرقت ها را هدر نمی داد. آنها را وادار به شمارش کرد. جو احتمالاً می توانست بیشتر سرقت کند. بسیاری از بچه ها فقط برای سرقت اعداد می دزدند ، و سپس آنها نمی توانند هر زمان که حساب شود پیروزی در بازی است. جو آنها را به شمارش وا داشت. “

مورگان در اولین فصل حضور خود در تیم قرمزها 122 مسابقه برتر لیگ برتر را به ثمر رساند و آنها به سری جهانی 1972 رسیدند ، جایی که در هفت بازی به اوکلند باختند.

مورگان در سال 1975 با 17 هومر ، 94 RBI و 67 پایگاه دزدیده شده .327 را مورد ضرب و شتم قرار داد ، و سپس با میانگین 0.320 ، 27 هومر ، 111 RBI و 60 سرقت دنبال کرد. او فقط پنجمین بازیکن دوم در NL بود که در بیش از 100 رانندگی رانندگی کرد و همچنین در سال 1976 هم در درصد پایه و هم در کسوت لیگ هدایت لیگ را بر عهده داشت.

سال بعد ، او در مسابقه All-Star در ورزشگاه یانکی با یک بازی خانگی مقابل سالن مشهور آینده جیم پالمر پیش رفت.

“کوچک از نظر قامت مانند بت خود نلی فاکس ، جو هر بازی را در بالاترین سطح انجام می داد. شاید به خودش و بقیه ثابت کند که تعلق دارد. آیا او تا به حال!” بنچ گفت.

مجموعه ای از صدمات در اواخر دهه 1970 باعث کاهش تولید مورگان شد – سالها پرتاب جسد وی به زمین چمن آسیب دید. قرمزها تصمیم گرفتند ماشین بزرگ قرمز را از بین ببرند و باعث شد مورگان نیز آنجا را ترک کند.

او فصل 1980 را در هوستون گذراند و به آستروس کمک کرد تا به عنوان قهرمانی NL West برسد. او دو سال با سانفرانسیسکو بازی کرد – در روز آخر فصل 1982 در مقابل رقیب داجرز به یک بازی خانگی دست یافت تا مدافع عنوان قهرمانی را از مرحله پلی آف خارج کند – و بعداً در فیلادلفیا با رز و پرز پیوست.

مورگان در سری جهانی 1983 دو مسابقه خانگی انجام داد زیرا فیلیز در 5 بازی به بالتیمور باخت و در آخرین مسابقه خود سه برابر شد.

مورگان به عنوان یک حرفه .182 ضربه در 50 بازی بعد از فصل کار خود را به پایان رساند. او در 11 سریال مختلف بازی کرد و فقط در یکی از آنها با 0.273 مبارزه کرد ، آماری که با توجه به شهرت بازی بزرگ او باعث تعجب بسیاری می شود.

مورگان که در اوکلند بزرگ شد ، به منطقه خلیج بازگشت و قبل از بازنشستگی در فصل 1984 برای دو و میدانی بازی کرد.

نقاط عطف MLB

مورگان رکورد NL را برای بازی های انجام شده در رده دوم ثبت کرد ، در پیاده روی در میان رهبران حرفه ای قرار گرفت و در هر سال حضور در تیم قرمزها ستاره ای تمام عیار بود.

وی پس از بازی در حرفه بازیگری ، سال ها را به عنوان گوینده سرخ ها ، غول ها و A همراه با ESPN ، NBC ، ABC و CBS سپری کرد. او تحلیلگر پخش تلویزیونی یکشنبه شب ESPN از سال 1990-2010 بود و دو جایزه Sports Emmy Award را به عنوان تحلیلگر رویداد کسب کرد – دو پیروزی اول ESPN در این گروه ، در سال 1998 و 2005.

مورگان همچنین نایب رئیس هیئت مشاهیر بیس بال و در هیئت مدیره تیم کمک بیس بال بود.

مورگان در سال 1990 به تالار مشاهیر بیس بال جذب شد. قرمزها همچنین او را به تالار مشاهیر خود وارد کردند و تعداد او را بازنشسته کردند.

بنچ ، اولین عضوی از ماشین بزرگ قرمز که وارد سالن شد ، گفت: “او همه کارها را انجام داد و همه وقت هم این کار را می کرد.”

وی گفت: “پدر بزرگ و تاجر برجسته. او برای بسیاری دوست بود و مورد احترام همه بود.”

مورگان جایگاه خود را در یکی از بزرگترین تیمهای بیس بال در همه زمان ها تشخیص داد.

مورگان پیش از حضور در تالار مشاهیر خود گفت: احتمالاً بنچ خام ترین توانایی بیس بال را در بین ما داشت. “بدیهی است که پیت بیشترین عزم را داشت تا خود را به بازیکنی که بود تبدیل کند. پرز قهرمان گمنام بود. حدس می زنم من فقط پسری بودم که می توانست کارهای زیادی انجام دهد. “

همسر 30 ساله ترزا از وی زنده مانده است. دختران دوقلو کلی و اشلی. و دختران لیزا و آنجلا از اولین ازدواجش با گلوریا مورگان.

هنوز جزئیات مراسم تشییع تنظیم نشده است.