زنان کانادایی در نیمه نهایی زیر 20 سال کونکاکاف به طرز دلخراشی مغلوب مکزیک شدند

آلیس سوتو در دقیقه 92 گلزنی کرد تا مکزیک را با پیروزی 2-1 مقابل کانادا در مرحله نیمه نهایی روز جمعه در مسابقات قهرمانی زنان زیر 20 سال کونکاکاف در سانتو دومینگو جمهوری دومینیکن به جام جهانی فوتبال زیر 20 سال آینده بفرستد.

این گل روی یک ضد حمله با سانتر هیلی گوردون که سوتو را در بالای محوطه جریمه قرار داد به ثمر رسید. فوروارد مکزیکی با ضربه ای آرام از کنار دروازه بان کانادایی فیث فنویک عبور کرد و شلیک کرد.

دو فینالیست و تیم سوم مسابقات هشت تیمی کونکاکاف نماینده آمریکای شمالی و مرکزی و کارائیب در مسابقات جهانی فیفا خواهند بود.

آمریکا مدافع عنوان قهرمانی روز جمعه در دومین دیدار نیمه نهایی به مصاف کاستاریکا رفت. کانادا اکنون باید بازنده آن بازی را در دیدار روز یکشنبه برای مقام سوم شکست دهد تا به جام جهانی برسد.

بریگز گلزنی را باز می کند

کایلا بریگز تعویضی، کانادا را در دقیقه 65 پیش انداخت و تنها 12 دقیقه بعد، میلین اوروزکو را به تساوی کشاند و از یک جهش تصادفی از مدافع کانادایی سود برد.

پس از 45 دقیقه اول، مکزیکی‌های شکست ناپذیر به نظر می‌رسیدند که در نیمه دوم کنترل را در دست بگیرند.

اما کانادا پس از اینکه ایتزل ولاسکو دروازه بان مکزیکی از محوطه جریمه خود بیرون آمد و قبل از اینکه رزا معلوف کانادایی به آن برسد، توپ را دفع کرد، موفق شد گلزنی کند. ولاسکو تلاش خود را دفع کرد و توپ مستقیماً به سمت بریگز رفت و او با آرامش توپ را به سمت دروازه خالی شلیک کرد.

مکزیک حتی در دقیقه 77 زمانی که ضربه اوروزکو پس از انحراف از مدافع کانادایی زوئی مارکسینی تغییر جهت داد.

مطالب جذاب پیشنهادی
Tampa Bay Raptors به ​​زودی می تواند به واقعیت تبدیل شود

کانادایی ها در نیمه نهایی سال گذشته در همان محل با نتیجه 1-0 مغلوب مکزیک شدند و 2-0 پورتوریکو را شکست دادند و سوم شدند. مکزیک در فینال با نتیجه 2-0 مغلوب آمریکا شد.

بازی روز جمعه با بررسی ویدیویی سه بار انجام شد که هر یک از طرفین یک گل را نپذیرفتند و کانادا از پنالتی احتمالی فرار کرد. پس از عقب افتادن در وقت های تلف شده، کانادا یک گل دیگر را برای یک آفساید آشکار لغو کرد.

برای شروع اواسط بعدازظهر در ورزشگاه المپیک فلیکس سانچز، دمای هوا 31 درجه سانتیگراد بود و دمای هوا شبیه به 37 درجه بود.

زمانی که آنابل چوکو، اولیویا اسمیت را در لبه محوطه جریمه پیدا کرد و مهاجم با ضربه پای راست به گوشه دروازه ضربه ای زد، به نظر می رسید که کانادا زودتر پیش رفته است. اما بررسی ویدیویی نشان داد که چوکوو زمانی که پاس الا اوتی را دریافت کرد در آفساید قرار داشت.

کانادا در دقیقه 17 از یک گلوله طفره رفت، زمانی که فنویک شیرجه‌ای با سانتر مکزیکی پیش از رسیدن به تاتیانا فلورس در مقابل دروازه برخورد کرد. جادیا کولین در دقیقه 34 زمانی که دو مدافع مکزیکی را پشت سر گذاشت و سعی کرد دروازه بان را چیپ کند، نزدیک شد، اما دید که ولاسکو دست به کار شد.

کانادایی ها در کرنر بعدی تقریباً سود بردند، وقتی توپ از ناتالیا کالین، مدافع مکزیکی به سمت دروازه برگشت، اما ولاسکو به موقع به آن رسید.

گل مکزیک در دقیقه 40 توسط VAR با ضربه چیپ میرابل فلورس به تیر دروازه کانادا و ضربه سر تاتیانا فلورس، خواهرش، توسط VAR منفی شد که در نهایت آفساید اعلام شد.

مطالب جذاب پیشنهادی
بعد از اینکه Manoah 7 اینینگ بدون گل را انجام داد، LeMahieu یانکیز را بر روی Blue Jays بالا می برد

آفتاب در اوایل نیمه دوم جای خود را به باران داد. شوت سوتو در دقیقه 55 پس از یک تمرین خوب و در حالی که مکزیکی ها فشار می آوردند به بیرون رفت.

آسترید گراماجو، داور گواتمالایی در دقیقه 56 به سمت مانیتور کنار زمین رفت تا پنالتی احتمالی را در برابر کانادا به دلیل تماس در محوطه جریمه بررسی کند، اما زمانی که تماس اتفاقی به نظر می رسید، یک ضربه نقطه ای اعلام نکرد.

مکزیک در دقیقه 64 زمانی که ضربه ایستگاهی قدرتمند آنا مندوزا از راه دور بسیار بالا رفت، تهدید کرد.

دوره مقدماتی غالب

کانادا در ماه آوریل با پیروزی در گروه مقدماتی خود در جمهوری دومینیکن به مسابقات کونکاکاف راه یافت. کانادایی ها مارتینیک را 15-0، سنت وینسنت و گرنادین ها را 12-0 و کوبا را 4-0 شکست دادند و قبل از شکست 9-1 السالوادور را شکست دادند.

به عنوان فینالیست های سال گذشته، ایالات متحده و مکزیک از مسابقات مقدماتی امسال صرف نظر کردند.

کانادا در گروه A نایب قهرمان آمریکا شد و جامائیکا را 4-0 و پاناما را 5-0 شکست داد و 5-2 مقابل آمریکایی ها شکست خورد.

مکزیک بدون شکست در صدر گروه B قرار گرفت و جمهوری دومینیکن را 4-0، پورتوریکو 4-0 و کاستاریکا را 3-0 شکست داد.

کانادا اکنون در مقابل مکزیک رکورد 4-3-2 در بازی زنان زیر 20 سال کونکاکاف دارد. هشت دیدار اخیر همگی با یک گل مشخص شده یا بازی با تساوی به پایان رسیده است.

کانادا در بازی روز چهارشنبه آمریکا دو بازیکن خود را به دلیل مصدومیت از دست داد و سوفی مرداک مدافع و آماندا آلن مهاجم باید به ترتیب در دقیقه 24 و 86 از زمین خارج شوند.

آلن، تنها حرفه ای تیم کانادایی که در اوایل آوریل با NWSL Orlando Pride قرارداد امضا کرد، جمعه روی نیمکت بود اما مرداک با مصدومیت لگن به خانه بازگشت.

فنویک جایگزین کورالی لالیر در دروازه کانادا شد.

مطالب جذاب پیشنهادی
روشا مشاور، مرکز مشاوره تلفنی و حضوری خانواده، روانشناسی، تحصیلی

کانادا در سال های 2004 و 2008 در مسابقات کونکاکاف قهرمان شد و هر دو بار آمریکا را شکست داد و در سال های 2006، 2012 و 2015 نایب قهرمان آمریکایی ها شد.

مکزیکی ها در سال 2018 با شکست دادن ایالات متحده در ضربات پنالتی در فینال، تاج کونکاکاف را به دست آوردند و چهار بار از جمله سه دوره از پنج تورنمنت گذشته، نایب قهرمان آمریکایی ها شده اند.

زنان ایالات متحده هفت قهرمانی کونکاکاف در این سطح را به دست آورده اند، از جمله شش مورد از هفت دوره اخیر.

مکزیک جایگاه دهم را در جام جهانی زیر 20 سال فیفا کسب کرد.

کانادا در هشت دوره از 10 دوره قبلی جام جهانی فوتبال زنان زیر 20 سال واجد شرایط شده است و در سال 2002 زمانی که کانادا میزبان این رویداد بود، نایب قهرمان ایالات متحده شد. آمریکا همچنین در سال های 2008 و 2012 قهرمان جام جهانی زیر 20 سال شد.