روند قابل توجه درک گی کانادایی با کسب مقام دوم در ژیرو دیتالیا همچنان ادامه دارد.

دویدن قابل توجه درک گی کانادایی در Giro d’Italia روز جمعه با کسب مقام دوم او در این مسابقه ادامه یافت و در مرحله طاقت فرسای 19 در Tre Cime di Lavaredo، ایتالیا، به سانتیاگو بوئیتراگوی کلمبیایی نایب قهرمان شد.

Buitrago 51 ثانیه جلوتر از Gee و یک دقیقه و 46 ثانیه جلوتر از Magnus Cort و Primož Roglič، که فقط ثانیه های پاداش را از دست دادند، به پایان رسید. بوئیتراگو جی، کانادایی تنها در این مسابقه را در فاصله 1.5 کیلومتری به دام انداخت.

این بازیکن 25 ساله اهل اتاوا، در اولین رویداد گرند تور خود، در 19 مرحله تا به امروز، شش رتبه برتر در پنج مرحله را به دست آورده است – چهار ثانیه و دو چهارم.

جی در رده بندی کلی در رده 22 قرار دارد. او پس از جاناتان میلان ایتالیایی در مسابقه امتیازی دوم و پس از تیبو پینو فرانسوی در جدول رده بندی پادشاه کوهستان دوم است.

جی می‌گوید: «فکر می‌کنم مدتی طول می‌کشد تا در آن غرق شود، تا بتواند برای پیروزی در صحنه‌ای مثل امروز بجنگد، چیزی بود که هرگز تصور نمی‌کردم وارد این ژیرو شوم.» “چهار مقام دوم مطمئناً دردناک است، اما من را تشنه تر می کند که برای کسب اولین برد به جلو حرکت کنم.

“من به تیم در این ژیرو فوق العاده افتخار می کنم. ما نشان دادیم که از چه چیزی ساخته شده ایم و حتی اگر به آن برد در مرحله نرسیدیم، فکر می کنم تقریباً هر روز به خودمان بهترین فرصت را دادیم تا این کار را انجام دهیم.”

گراینت توماس تلاش خود را برای تبدیل شدن به مسن‌ترین قهرمان ژیرو دیتالیا ادامه داد، اگرچه روز جمعه در سخت‌ترین مرحله مسابقه توسط روگلیچ، نزدیک‌ترین رقیبش، اندکی برتری خود را کاهش داد.

مطالب جذاب پیشنهادی
راندا مارکوس کانادا رکورد UFC را در از دست دادن علت گره زد

توماس 37 ساله که برای Ineos Grenadiers سوار می شود، 26 ثانیه جلوتر از Roglič است که در مرحله ماقبل آخر تعیین کننده در روز شنبه قرار دارد. ژائو آلمیدا نفر سوم زمان بیشتری از دست داد و 59 ثانیه از توماس عقب بود.

روگلیچ از پایان قله به اصطلاح “Queen Stage” سه ثانیه جلوتر از توماس در پایان آخرین مرحله جاده کوهستانی مسابقه عبور کرد.

در مسیر 183 کیلومتری از Longarone تا Tre Cime di Lavaredo، که دارای شیب تا 18 درصد بود، هیچ بخش مسطحی و پنج صعود سخت و طبقه بندی شده وجود نداشت. این مرحله دارای افزایش ارتفاع 5400 متری بود.

روگلیچ کمی قبل از شروع صعود ماقبل آخر دوچرخه خود را عوض کرد و حرکت خود را در کیلومتر پایانی انجام داد. با این حال، توماس توانست به چرخ خود بچسبد و دوچرخه سوار بریتانیایی در 500 متر پایانی حمله خود را انجام داد و به نظر می رسید که کمی از رقیب خود فاصله گرفته است.

اما روگلیچ برگشت و چند ثانیه حیاتی به دست آورد.

برنده احتمالاً در تایم‌تریال کوهستانی روز شنبه که با صعودی سخت به مونت لوساری، با ارتفاع بیش از 1000 متر و شیب تا 22 درصد به پایان می‌رسد، مشخص خواهد شد.

این مسابقه یکشنبه در یک پایان بیشتر تشریفاتی در رم به پایان می رسد، جایی که توماس می تواند رکورد سنی فیورنزو مگنی را که در سال 1955 برنده شد، 34 سال داشته باشد.