رنه فاسل ، رئیس IIHF ، پس از انعقاد بیماری COVID-19 در منزوی منزوی شد

فدراسیون بین المللی هاکی روی یخ تحت فشار برای حذف بلاروس به عنوان میزبان مشترک مسابقات قهرمانی مردان جهان در سال آینده ، روز سه شنبه گفت که سفر کاری به مینسک لغو شد زیرا دو مقام برتر این کشور به COVID-19 آلوده شده اند.

هیئت حاکمه گفت: رئیس جمهور رنه فازل و دبیر کل هورست لیختنر هر دو آزمایش ویروس مثبت را قبل از سفر به دیدار رئیس جمهور بلاروس الكساندر لوكاشنكو مثبت داشتند.

لوكاشنكو هاكي را به عنوان “يك ايدئولوژي” در بلاروس توصيف كرده و با ولاديمير پوتين ، رئيس جمهور روسيه اين ورزش را انجام داده است.

رهبر استبدادی بلاروس روز دوشنبه توسط کمیته بین المللی المپیک از فعالیت های المپیک ، از جمله بازی های توکیو ، در جریان تحقیق در مورد ادعاهای ورزشکاران که به دلیل اعتراض به انتخاب مجدد مورد مناقشه وی روبرو شده بودند ، معلق شد.

توماس باخ ، رئیس IOC روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری گفت ، به نظر می رسد کمیته المپیک بلاروس ، به رهبری لوکاشنکو از دهه 1990 ، اصل منشور المپیک را که از تبعیض در ورزش محافظت می کند ، نقض کرده است.

لوكاشنكو روز سه شنبه گفت: “ما باید به دادگاه برویم.” “بگذارید باخ و گروهش بگویند که من در دفاع از کشورم مقصر هستم.”

نظرات لوکاشنکو می تواند به تجدیدنظر در دادگاه داوری ورزش اشاره داشته باشد.

مسابقات قهرمانی جهان در هاکی ، که بلاروس قبلاً در سال 2014 میزبان آن بود ، برای لوکاشنکو اهمیت شخصی دارد. وی این ورزش را “یک ایدئولوژی” در بلاروس توصیف کرده و با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اسکیت بازی کرده است.

مطالب جذاب پیشنهادی
دعوتنامه بسکتبال با ویلچر کانادا در اتاوا: کانادا در مقابل هلند

IIHF یکی از ذینفعان المپیک است که به تصمیم IOC احترام می گذارد ، که شامل قطع گفتگو با بلاروس در مورد میزبانی رویدادها و جلسات است.

تماس برای انتقال بازی ها از مینسک

در بیانیه روز سه شنبه ، فاسل فقط به “موارد ایمنی که بر آماده سازی تأثیر می گذارد” برای دنیای هاکی 2021 ، که قرار است در ماه مه در بلاروس و لتونی افتتاح شود ، اشاره کرد.

دولت لتونی در ماه اوت IIHF مستقر در زوریخ را به انتقال بازی ها از مینسک پس از پیروزی لوکاشنکو در ماه اوت مقابل حریف سویتالانا سیخانوسکایا دعوت کرد. او و هوادارانش می گویند رای گیری با تقلب همراه بود.

با این حال ، فاسل گفت که ملاقات برنامه ریزی شده با لوکاشنکو برای بررسی “چه اقداماتی انجام شده است تا اطمینان حاصل شود که مسابقات می تواند با اطمینان و با همکاری میزبان مشترک لتونی برگزار شود.”

فاسل 70 ساله ، عضو دیرینه IOC ، گفت که وی و لیختنر “هر دو در 10 روز آینده در خانه در انزوا به سر می برند” و هیچ موعد مقرر برای سفر به بلاروس اعلام نشده است.

جلسه آنلاین اعضای ملی IIHF در روز جمعه به تعویق افتاد.

رئیس فدراسیون هاکی بلاروس ، دیمیتری باسکوف نیز توسط هیئت اجرایی IOC به حالت تعلیق درآمد.

Tsikhanouskaya از تعلیق IOC كه شامل ویكتور لوكاشنكو ، پسر رئیس جمهور نیز بود ، استقبال كرد. ویکتور لوکاشنکو عملیات روزانه خود را در کمیته المپیک بلاروس اداره می کند.

مطالب جذاب پیشنهادی
هدرز چیست و چرا در زمان افزایش قیمت خودرو از هدرز استفاده میشود؟

تسیخانوسکایا در حساب توئیتر خود نوشت: “ورزشکاران ما قربانی سرکوب ها هستند زیرا آنها علیه خشونت و ترور دولتی صحبت می کنند.”

کمیته المپیک بلاروس گفت که کمیته بین المللی المپیک “ممکن است تحت فشار سیاسی قرار گرفته باشد” علیه رهبران خود اقدام کند.

بدنه ملی المپیک گفت ، “بر اساس ارزیابی مغرضانه و سطحی از اوضاع در جمهوری بلاروس ،” جایگاه IOC توسط ما پیش داورانه تلقی می شود. “