درک گی، موتورسوار کانادایی، یک نتیجه قدرتمند دیگر به دست آورد و در ژیرو دیتالیا در رده دوم قرار گرفت.

درک گی کانادایی که در اولین رویداد گرند تور خود همچنان تحت تاثیر قرار می‌داد، با نیم چرخ تا پیروزی در مرحله 14 جیرو دیتالیا در روز شنبه رسید.

این بازیکن 25 ساله اهل اتاوا، سوار بر تیم Israel-Premier Tech، بخشی از یک بسته 8 سواری در مسابقه دوی نهایی بود. نیکو دنز آلمانی پیشتاز بود و قبل از اینکه به خط برسد جشن گرفت و جی تقریباً او را به سیم کوبید.

در حالی که دنز در نهایت توانست دومین پیروزی خود را در ژیرو جشن بگیرد، برونو آرمیریل اولین فرانسوی بود که پیراهن صورتی را در این قرن بر تن کرد.

گی گفت: “این نزدیکترین مورد است. “مطمئنم وقتی به گذشته نگاه کنم، خوشحال خواهم شد، اما در حال حاضر، این یکی واقعاً دردناک است.”

کانادایی در مرحله 8 نیز نایب قهرمان شد و جمعه در مرحله 13 چهارم شد.

جی گفت: “من ناامید هستم که بعد از تمام کارهایی که تیم برای من انجام داد، امروز نتوانستم برنده شوم.” طول صحنه 200 کیلومتر بود اما می‌توانست فقط چند متر طولانی‌تر باشد، این خیلی خوب بود.

جی پس از جاناتان میلان ایتالیایی در رده بندی امتیازی دوم است. تنها کانادایی در این زمینه، Gee در رده بندی کلی در رده 21 ایستاده است.

کانادایی ها در گذشته در ژیرو خبرساز شده اند.

رایدر هسجدال در سال 2012 پیروز مسابقه شد و سوین تافت در سال 2014 پس از پیروزی تیم اوریکا-گرین اج در تایم تریل تیمی، پیراهن لیدر صورتی را پوشید. از جمله امسال، یک کانادایی در 17 دوره اخیر جیرو شرکت کرده است.

مطالب جذاب پیشنهادی
منابع مطالعاتی برای آزمون های استخدامی فراگیر و آموزش و پرورش

کانادایی ها در پست های مدیریتی

شرکای Israel-Premier Tech شامل کارآفرین کانادایی-اسرائیلی، سیلوان آدامز و دیگر کانادایی های Jean Belanger و Kevin Ham هستند.

استیو بائر ستاره سابق دوچرخه سواری کانادایی یکی از مدیران ورزشی این تیم است. دیگر کانادایی‌هایی که درگیر هستند عبارتند از: پائولو سالدانها، کارگردان اجرا، کریستوفر روزدیلسکی مربی، جان آدامز (کارمند پشتیبانی) و آندریاس بک وات، مدیر مکانیک.

دنز که برای بورا-هانسگروه سوار می‌شود، برای اولین پیروزی خود در تور بزرگ، در ششمین ژیرو خود، در مرحله دوازدهم روز پنجشنبه پیروز شد.

دنز گفت: “من قبلاً بعد از اولین راضی بودم و به مردم گفتم که من را بیدار کنند زیرا این نمی تواند درست باشد، این باید یک رویا باشد.” راستش من واقعا نمی‌فهمم در حال حاضر چه خبر است.»

آلبرتو بتیول سوم شد، در حالی که سوارکاران رده بندی عمومی در پایان یک مرحله سرد و بارانی دیگر بیش از 21 دقیقه پشت سر دنز از خط عبور کردند.

این امر آرمیریل را به رنگ صورتی درآورد و به رهبر قبلی، گراینت توماس، یک شب مرخصی از جشن های تریبون و کنفرانس های خبری و بهبودی زودهنگام قبل از یک روز سخت در کوهستان داد.

آرمیریل اولین دوچرخه‌سوار فرانسوی شد که پس از لوران جالابر در سال 1999، ماگلیا روزا را بر تن کرد. موتورسوار Groupama-FDJ یک دقیقه و 41 ثانیه نسبت به توماس برتری دارد و پریموز روگلیچ دو ثانیه جلوتر بود.

آرمیریل گفت: «برنامه امروز صبح بیشتر در مورد برد صحنه بود. «ما یک روز فکر کردیم ماگلیا روزا [pink jersey] می تواند مورد استقبال قرار گیرد. اما فکر نمی کردیم امروز باشد.

مطالب جذاب پیشنهادی
این المپیکی ویژه اکنون یک عرصه به نام او در Lewisporte دارد

“من در مرحله چهارم تلاش کرده بودم و از اینکه در روز خوبی نبودم ناامید شدم. فقط یک بار که توماس از خط عبور کرد در ذهن من به واقعیت تبدیل شد اما درک کردن آن سخت است… این یک رویا است، من می توانم.” باور نکن.”

“یا من برنده می شوم یا برایم مهم نیست”

زمانی که مسابقه از سوئیس به سمت ایتالیا و یک مسیر تقریباً کاملاً صاف از مسیر 193 کیلومتری به سمت کاسانو ماگناگو در حرکت بود، نزدیک به شروع در Sierre یک صعود در رده بالا وجود داشت.

گروه بزرگی از 29 سوار در نهایت در نزدیکی صعود فرار کردند.

چهار سوار با حدود 60 کیلومتر باقی مانده از آن دسته دور شدند اما کمی قبل از خط توسط گروه تعقیب کننده دستگیر شدند.

دنز گفت: «ما تلاش عظیم و گسترده‌ای را برای بازگشت در 10 هزار نفر گذشته انجام دادیم. «همه پر می‌رفتند، همه می‌خواستند برای پیروزی بروند نه برای مقام چهارم. همه به هم نگاه می‌کردند.

“اما من فکر کردم، من قبلاً یک برد دارم، بنابراین نمی خواهم چهارمی را انجام دهم – یا برنده می شوم یا برایم مهم نیست. سپس من فقط وارد خط می شوم و دوباره اینجا هستم.”

آرمیریل 53 ثانیه عقب بود و با انتظاری مضطرب برای گروه رده بندی عمومی روبرو شد.

مرحله پانزدهم یکشنبه دارای چهار صعود طبقه بندی شده در مسیر 195 کیلومتری سرگنو تا برگامو است.