تیم هاکی کبک پس از آموختن درسهای سخت در مورد COVID-19 ، برگشت

لوک هنمان با فداکاری برای بازی در هاکی غریبه ای ندارد ، اما با ورود به لیگ لیگ برتر هاکی نوجوانان کبک در فصل 2020-201 ، کاپیتان Blainville-Boisbriand Armada به طور کامل نمی فهمد که به چه مقدار آزمایش می شود برای انجام بازی او را دوست دارد.

“یک چیز که یاد گرفتم این بود که چقدر مسری است [the coronavirus] واقعاً هست یک پسر آن را دارد و مورد بعدی که می دانید ، 18 نفر از ما به آن مبتلا بودیم و همه اقدامات احتیاطی خود را انجام دادیم. “

پس از پیروزی در فصل آغازین مقابل Sherbrooke Phoenix در اوایل ماه اکتبر ، با مثبت شدن یک بازیکن برای ویروس کرونا ، فصل آرمادا متوقف شد.

تنها چند روز بعد ، آن را به بیش از ده بازیکن و کارکنان تیم گسترش داده بود. در اینجا متوقف نشد. چندین نفر از اعضای ققنوس و داورانی که بازی ها را کار می کردند نیز مثبت بودند.

سرمربی آرمادا ، بروس ریچاردسون ، گفت: “ما بسیار نزدیک به منطقه مونترال هستیم ، جایی که موارد زیادی وجود دارد ، بنابراین ما می دانستیم که اگر یک تیم مستعد ابتلا به آن باشد ، ما همین هستیم.” این تیم حدود 35 کیلومتری شمال مونترال مستقر است.

“ما فکر می کردیم که اگر یک پسر بیمار داشته باشیم ، فقط به یک یا دو پسر می رسد. اما وقتی دیدیم که 20 نفر از ما گرفتار شده اند ، این شوک بود.”

آرمادا و ققنوس هر دو مجبور شدند عملیات خود را متوقف کنند و به قرنطینه بروند.

کاپیتان تیم لوک هنمان از جمله بازیکنانی بود که در ماه اکتبر تست مثبت داد. (ارائه شده توسط سباستین جرویس)

هنمن از جمله کسانی بود که آزمایش مثبت داد.

به طور كلی ، هنمن یادآوری می كند كه علائم وی جدی نبودند ، اما یك شب ، در حالی كه در اتاق خود در این خانه بیلت منزوی شده بود ، ساعتها عرق سرد داشت. او نگران افشای خانواده بیلت خود بود: یک زوج 60 ساله.

هنمن گفت: “این ترسناک بود. خوشبختانه آنها این مشکل را پیدا نکردند. اما آنها می توانستند چنین کنند و چه کسی می داند چه اتفاقی می افتاد.”

برای احتیاط ، هنمان از آن زمان به بعد با یک زن و شوهر جوان به یک خانه خانوادگی جدید بیلت تغییر مکان داده است.

“ما فکر کردیم که همه کارها را درست انجام می دهیم”

به دنبال این شیوع ، ریچاردسون می گوید این تیم برای تعیین منبع از نزدیک با بهداشت عمومی همکاری کردند ، اما تا آنجا که او می داند ، آنها هرگز نتوانستند به ته آن برسند.

ریچاردسون گفت: “ما فکر می کردیم که همه کارها را به درستی انجام می دهیم ، اما اتفاقی افتاد و تقصیر هیچ کس نیست.”

میدانی که در بویزبریاند ، محل استقرار تیم ، در تمام تابستان توسط اردوگاه های هاکی استفاده می شد. سالن ورزشی نیز برای عموم آزاد بود. بنابراین در حالی که تیم می گوید تمام پروتکل های تنظیم شده توسط لیگ و بهداشت عمومی محلی را دنبال کرده است ، بازیکنان به نوعی در معرض دید قرار گرفتند.

سرمربی بروس ریچاردسون می گوید از اینکه تیمش توانسته جلوی گسترش را بگیرد افتخار می کند. (ارائه شده توسط سباستین جرویس)

ریچاردسون می گوید ، به عنوان سرمربی ، مسئولیت این کار را بر عهده می گیرد ، اما اطمینان دارد که تمام تلاش خود را برای جلوگیری از این کار انجام داده است.

ریچاردسون گفت: “هیچ کاری نمی توانستیم متفاوت انجام دهیم. بنابراین بله ، شما تقصیر را می پذیرید.” “اما در طرف دیگر وقتی فهمید کاری از دست شما ساخته نیست ، بیایید جلو برویم ، جلو برویم نه عقب و از آن بیاموزیم.”

هنمن موافق است. او می گوید این مورد بازیکنان نیست که قوانین را زیر پا می گذارند یا اقدامات بهداشتی را جدی نمی گیرند.

“اگر من مجبور بودم از اول شروع کنم و به ماه اوت برگردم و همه کار را دوباره انجام دهم ، دقیقاً همان کار را انجام می دادم. من فکر می کنم همه ما آنچه را که باید انجام می دادیم انجام دادیم ، این فقط یا بدشانسی بود یا فقط اتفاق می افتاد “، گفت:” انتخاب پیش نویس دور چهارم کارولینا هاریکان 2018.

ریچاردسون می گوید از این که افراد تیمش وقتی می دانستند به این ویروس آلوده اند واکنش نشان دادند ، افتخار می کند.

او می گوید که به لطف اقدام سریع آنها و پروتکل های لیگ بود که آنها توانستند شیوع را مهار کنند و بازیکنان را به سلامت کامل برسانند.

ریچاردسون گفت: “نکته مثبت این است که ما آن را پخش نکردیم. هیچ بیلتی آن را دریافت نکرد و همه اعضای تیم دوباره روی پاهای خود ایستادند و همه سالم هستند.”

این هفته دوباره وارد عمل شوید

آرمادا این هفته به یخ باز خواهد گشت ، یکی از هفت تیم لیگ برای مسابقه حباب راهی کبک سیتی می شود. آنها قرار است طی 10 روز آینده هفت بازی انجام دهند.

ریچاردسون گفت: “این سرگرم کننده خواهد بود. ما 24/7 با هم خواهیم بود.” “ما فقط به هاکی فکر خواهیم کرد.”

QMJHL تنها لیگ هاکی با عملکرد بالا در کانادا است که فصل خود را در پاییز پیش می برد. دو لیگ نوجوانان دیگر ، لیگ هاکی غربی و لیگ هاکی انتاریو ، هر دو شروع فصل های خود را به تعویق انداختند. آنها امیدوارند به ترتیب در ژانویه و فوریه بر روی یخبندان باشند.

هنمان می گوید او و هم تیمی های آرمادا از بازی خوش شانس هستند ، در حالی که دیگران منتظر شروع فصل خود در خانه هستند. اما این هزینه دارد: هفته ها انزوا در حین قرنطینه.

هنمن گفت: “من می خواهم هاکی بازی كنم و حاضر هستم فداكاری انجام دهم. بنابراین ما بسیار خوش شانس هستیم كه بازی می كنیم.”

با همه اختلالات امسال به دلیل همه گیری ، مشخص نیست که آرمادا در این فصل چند بازی انجام می دهد. هنمان می گوید او و هم تیمی هایش هر لحظه روی یخ ها گرامی خواهند داشت.