تویوتا یاریس صندوق دار 2021 ·

در کل، با توجه به میانگین کل امتیازات حاصله 3.77 ، این ماشین در بخش طراحی و کیفیت در مقام چهارم قرار گرفت ولی به خاطر تواناییهای خوب، مقام دوم را در بخش فنی به خود اختصاص داد. یاریس از نظر راحتی و جاداری و کیفیت رنگ، مقام اول را در بین همه رقبا به دست آورد ولی میانگین کل امتیازات آن در بین آنها ۳ شد و رتبه دوم را از آن خود کرد، ولی با توجه به قابلیت فوق العاده فنی و امتیازات به دست آمده، این خودرو مقام اول در بخش فنی را به دست آورد. خرید ماشین، فروش ماشین، خرید خودرو کارکرده، فروش خودرو دست دوم … تویوتا یاریس هاچ بک ارزش خرید دارد یا هیوندای i20؟ به عقیده بسیاری خرید هیوندای i10 گزینه مناسبی برای افراد جوان و میراژ خودرویی مناسب برای تردد افراد مسن است. یکی از مقایسههای خودرویی پر مخاطب بازار، تویوتا یاریس هاچبک و تویوتا کمری هیبریدی است. به نوعی باید پیشرانه این نسخه یاریس را قدرتمندترین موتور سه سیلندر جهان دانست که در کنار توربوشارژ توانایی تولید اسب بخار بزرگیست. طبق معمول، سادگی داخل کابین و کیفیت معمولی ادوات داخلی و حتی صندلیهای پارچهای، چنگی به دل نمیزد ولی ارگونومی خوب داخل، فضای باز کابین و دید عالی جلو، مواردی بودند که شما را همچنان پشت فرمان یاریس مینشاندند.

درب خودرو با ریموت باز نمی شود و یا سیستم صوتی کار نمی کند. این روزها زندگی ماشینی و کسل کننده ما در شهرهایی میگذرد که هر روز چند کیلومتر بیحساب به عرض و طولشان اضافه میشود، برای زیستن داخل آنها نفس به تنگ میآید و هر چقدر هم مخترعین وسایلمان را کوچکتر میسازند (از موبایلهای هوشمند و تبلتها گرفته تا خودروها) ولی باز هم جا کم داریم! در مقایسه رنو ساندرو و تویوتا یاریس در بخش مشخصات فنی باید گفت که رنو ساندرو به یک پیشرانه 1.6 لیتری 4 سیلندر مجهز شده و قادر به تولید 105 اسب بخار قدرت و 140 نیوتنمتر گشتاور است. بنابراین ترمزهای ABS و EBD اولین تاثیری است که یک یاریس جدید در فاصلهای کم روی مخاطبان خواهد گذاشت و از آنها فاصله خواهد گرفت. البته هدف از وارد شدن یاریس به بازار ژاپن این بود که هر فردی بتواند آن را خریداری کند اما در ایران قیمت آن به حدی بالا میرود که عدهای می گویند نسبت به امکاناتی که دارد اصلاً نمیارزد. خودرو مورد بحث ما، تویوتا یاریس جدید است که پیش بینی می کنیم در ماه های آینده به عنوانی هاچ بکی کوچک در بازار ایران نقش آفرینی کند. در مقایسه با رنو ساندرو، تویوتا یاریس با تغییراتی چون منتقل کردن پنل کیلومترشمار به قسمت میانی داشبورد، سعی کرده است تا خلاقیتی از خود نشان دهد؛ هرچند که در نگاه اول در ذوق میزند.

فاکتوری که هرچند تا چند سال پیش به هیچ عنوان ارزشی هنگام انتخاب یک خودرو نداشت اما اکنون با واقعی شدن بهای سوخت در کشور، خریداران با نگاه دقیق تری به این فاکتوری می نگرند و آرام آرام فاکتور «مصرف سوخت» در کشورمان جایگاه واقعی اش را پیدا کرده است. سرانجام، تویوتا یاریس SE مدل ۲۰۱۵ را داریم که تجهیزاتی مانند کیلومترشمار، پوشش چرمی فرمان و دکمه شیفت، ترمزهای بزرگتر در جلو، میلههای ضدّ لغزش بزرگتر، چراغهای LED، چراغهای مهشکن، اسپویلر عقب و چرخهای ۱۶ اینچی آلومینیومی را به همراه دارد. اما روی تویوتا یاریس هاچبک هیبریدی امکاناتی نظر رینگ 15 و یا 16 اینچی آلومینیومی، سیستم کنترل خودرو در بین خطوط، سیستمهای کنترلی VSC و TRC، سیستم کنترل باد لاستیکها TPMS، دوربین عقب، چراغهای مخصوص روز، دکمه استارت، فرمان برقی، سیستم تهویه مطبوع دوگانه، صفحه نمایش 4.2 اینچی، و یا 7 کیسه هوا قابل نصب است. تریم پایه L دارای سیستم خنککننده، چرخهای ۱۵ اینچی فولادی، شیشه و قفل پنجره خودکار و رادیوی لمسی انتیون (Entune) تویوتا است. همچنین دانستنی است که موتور توسط یک دکمه روشن میشود و شما میتوانید آیپاد خود را به آن متصل کنید. این خودرو همچنین یک میانگین مصرف داخل شهر بسیار خوب در تستهای ما داشته، ولی عملکرد نه چندان عالی آن در جاده بدین معنی است که مصرف ترکیبی خودرو خیلی خوب نیست.

در یک جمله باید گفت، این خودرو با احتساب بهایی که برای آن پرداخت میشود، بسیار خوب و مناسب است و حتی در حال حاضر، قدری هویت و کاراکتر را نیز داراست. زیباترین المان نمای جلویی این خودرو دو چراغ دایره LED به عنوان سیستم روشنایی در روز درست در وسط جلوپنجره است که جلوه بصری بسیار زیبایی به همراه دارد. در حال حاضر جزئیات چندانی در مورد موتور یاریس کراس منتشر نشده ولی گمان می رود که موتور سوختی آن ظرفیتی دست کم 1.5 لیتری داشته باشد. یاریس تویوتا برای اولین بار در برخی کشورها مانند هند وارد قلمرو خودروهای سایز متوسط شد و در بدو ورود امتیازات خوبی را در این کشور روی کاغذ به دست آورد. در آزمون مقایسه ای، این خودرو در بخش کیفیت ساخت و قطعات داخلی امتیاز 2.89، در بخش زیبایی طراحی داخلی امتیاز 2.64، در بخش راحتی امتیاز 2.45، در بخش جاداری امتیاز 2.23، در بخش تجهیزات امتیاز 2.17، در بخش زیبایی طراحی خارجی امتیاز 2.84، در بخش کیفیت رنگ امتیاز 2.12 و در بخش کیفیت قطعات خارجی امتیاز 2.48 از ۵ را به دست آورد. لازم به ذکر است که اصلاحات صورت گرفته در این خودرو، ظاهری به روز تر، با رانندگی بهتر و فضای داخلی دلنشین تری به آن بخشیده است.

ایندکسر

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>