توکیو یک جلسه یک روزه سالن بدنسازی برگزار می کند تا نشان دهد بازی های المپیک ممکن است

خبر خوب برای بازیهای المپیک توکیو این است که ژاپن روز یکشنبه یک مسابقه ژیمناستیک نمایشگاهی یک روزه را در مقابل چندین هزار هوادار با 22 ورزشکار شرکت کننده از روسیه ، چین و ایالات متحده برگزار کرد.

از ژاپن هشت نفر به آنها پیوستند.

افراد غیر ژاپنی پس از یک قرنطینه 14 روزه در خانه وارد شدند و عمدتا در هتل توکیو خود را در انزوا نگه داشتند. آنها همچنین روزانه در ژاپن تحت آزمایش PCR قرار گرفتند.

این رویداد جدیدترین است – هفته گذشته یک استادیوم بیس بال ژاپن پر از ظرفیت شد – با هدف نشان دادن اینکه بازی های المپیک موکول شده توکیو می تواند ظرف کمتر از 9 ماه افتتاح شود.

تماشا کنید | مسابقه دوستی و همبستگی FIG:

مسابقه دوستی و همبستگی FIG را با حضور ژیمناست های ژاپنی ، آمریکایی ، چینی و روسی از توکیو تماشا کنید. 2:57:37

اما تعداد دشوارتری وجود دارد که المپیک باید بر آنها غلبه کند.

در بازی های سال آینده 11000 ورزشکار از 206 کشور و سرزمین شرکت خواهند کرد که همگی تحت تأثیر COVID-19 قرار دارند. به این تعداد 4400 نفر دیگر از پارالمپیک ها و هزاران مقام دیگر ، قضات ، افراد برجسته ، رسانه ها ، صدا و سیما و اسپانسرهایی که به ژاپن نیز نیاز دارند اضافه کنید.

آیا ده ها هزار هوادار غیر ژاپنی اجازه حضور دارند یا این بازی ها فقط مخصوص تماشاگران ژاپنی است؟

برگزارکنندگان توکیو و کمیته بین المللی المپیک جزئیات کمی ارائه داده اند و انتظار می رود برنامه های مشخصی تا سال آینده وجود نداشته باشد که ممکن است واکسن و آزمایش سریع برای حل برخی مشکلات در دسترس باشد.

کوهی اوچیمورا ، ژیمناست سه بار مدال طلای المپیک ژاپن ، پس از دیدار روز یکشنبه نمایشگاه ، این مسئله را به وضوح بیان کرد.

وی پس از ملاقات به زبان ژاپنی با استفاده از سیستم آدرس دهی عمومی به هواداران در یویوگی گفت: “متأسفانه 80٪ از ژاپنی ها اعتقاد ندارند كه المپیك توكیو می تواند در نتیجه بیماری همه گیر COVID-19 برگزار شود.” ورزشگاه ملی. وی همچنین خطاب به هم ورزشکاران خود بود.

وی افزود: “من می دانم طبیعی است که به این روش فکر کنیم.” “اما من دوست دارم مردم نظر خود را تغییر دهند از: ما نمی توانیم المپیک را برگزار کنیم تا چگونه این کار را انجام دهیم؟”

اوچیمورا خاطرنشان كرد كه بسياري از ورزشكاران نتوانسته اند تمرين كنند و بسياري از آنها تمام سال را بدون هيچ رقابتي پشت سر گذاشته اند.

اگر المپیک اتفاق بیفتد ، این المپیک مانند سایر المپیک ها نخواهد بود. قوانین سختگیرانه خواهد بود. سفر محدود خواهد بود. و علی رغم تمام اقدامات احتیاطی ، برخی از ورزشکاران ناگزیر به دریافت COVID-19 و حذف از مسابقات هستند. توماس باخ ، رئیس IOC و جان کوتس ، معاون رئیس جمهور این موضوع را تأیید کرده اند.

هواداران ورودی به استادیوم که محل شنا در بازی های المپیک 64 بود ، دما گرفته و دست آنها را تمیز کردند. صندلی ها پهن شده بود و همه ماسک می بستند ، این یک روش استاندارد در همه جای ژاپن است. و تشویق مجاز نبود.

آنجلینا ملنیکووا ، که در بازی های المپیک 2016 ریودوژانیرو نقره گرفت ، گفت: “تنها مشکل من زندگی من در داخل هتل است.” “من تعجب کردم که نمی توانم آزادانه – حتی داخل هتل راه بروم. من می خواستم تور توکیو را داشته باشم. اما این بار انجام این کار غیرممکن است. من کاملا می فهمم.”

ژاپن رسماً 12.6 میلیارد دلار آمریکا برای برگزاری بازیهای المپیک هزینه می کند ، اگرچه در حسابرسی دولت در سال گذشته دو برابر این مبلغ گفته شد. همه به جز 5.6 میلیارد دلار پول عمومی است.

بیش از این ، تخمین ها نشان می دهد که به تعویق انداختن 2 تا 3 میلیارد دلار دیگر هزینه خواهد داشت. دانشگاه آکسفورد مطالعه ای را در ماه سپتامبر منتشر کرد که نشان می دهد اینها گرانترین بازیهای المپیک تابستانی هستند.

بیش از 1800 نفر در ژاپن بر اثر COVID-19 جان خود را از دست داده اند. ژاپن ویروس را بهتر از بیشتر کنترل کرده است ، اگرچه نخست وزیر یوشیهیده سوگا روز جمعه در مورد احیای ویروس کرونا در ژاپن هشدار داد. هفته گذشته شمالی ترین جزیره هوکایدو نیز سطح هشدارها را افزایش داد.

برگزارکنندگان ژیمناستیک همچنین گفتند که شهر کیتاکیوشو در جنوب ژاپن مسابقات قهرمانی جهان 2021 در ژیمناستیک هنری و موزون را در تاریخ 17 تا 31 اکتبر برگزار می کند.