الکس زناردی پس از رسیدن به ثبات بالینی ، عصبی به بیمارستان جدید نقل مکان کرد

الکس زاناردی ، دارنده مدال طلای پارالمپیک ، قهرمان مسابقات اتومبیلرانی ایتالیا ، برای ادامه بهبودی ، بیش از 5 ماه پس از مجروحیت شدید در تصادف با دستی ، روز شنبه به بیمارستانی در پادوا منتقل شد.

زاناردی پس از تصادف با کامیون روبرو در حادثه رله در حوالی شهر پیانزا در توسکان در 19 ژوئن ، در بیمارستان های سیه نا و بعداً در میلان تحت عمل جراحی متعددی قرار گرفت تا وی را تثبیت کند و صورت او را که به شدت آسیب دیده بود ، بازسازی کند.

در بیانیه بیمارستان سان رافائل میلان آمده است: “بیمار به طور كلی به وضعیت جسمی و عصبی پایداری رسیده است كه اجازه انتقال وی به بیمارستان دیگری مجهز به تمام تخصصهای بالینی لازم و نزدیكتر به خانه خانواده را می دهد.”

زناردی 54 ساله در این تصادف دچار آسیب جدی در صورت و جمجمه شد و در کما از طریق پزشکی قرار گرفت. پزشکان نسبت به آسیب احتمالی مغز هشدار داده اند.

زاناردی نزدیک به 20 سال پیش هر دو پای خود را در یک تصادف اتومبیلرانی از دست داد. او در پارالمپیک 2012 و 2016 چهار مدال طلا و دو نقره به دست آورد. او همچنین در ماراتن شهر نیویورک شرکت کرد و در کلاس خود رکورد Ironman را ثبت کرد.