استارز کراکن را در بازی 7 شکست داد و فینال کنفرانس غربی را با شوالیه های طلایی راه اندازی کرد

وایات جانستون دیگر یک نوجوان نیست، نه اینکه در طول فصل تازه کار خود با تیمی از دالاس استارز که به فینال کنفرانس غرب می رود، اصلاً مثل یک نوجوان بازی کرده است.

یک روز پس از تولد 20 سالگی خود، جانستون در پیروزی 2-1 مقابل سیاتل کراکن در بازی 7 در سری دور دوم دوشنبه شب، یک گل بسیار مهم برای ستاره ها به ثمر رساند.

پیت دبور مربی ستاره ها گفت: «این یک بازی در سطح جهانی توسط یکی از جوان ترین بازیکنان لیگ است. او در تمام طول سال فوق‌العاده بوده است. او بخش بزرگی از گروه ما است. به نظر می‌رسد هر چه عمیق‌تر می‌شویم، بیشتر به او تکیه می‌کنیم، او مسئولیت بیشتری می‌خواهد.»

روپ هینتز نیز برای ستاره ها گلزنی کرد و جیک اوتینگر دروازه بان 24 ساله 22 سیو داشت و دوباره پس از باخت به عقب برگشت.

دالاس به بازی در تیم سابق دبور، مربی سال اول ستاره ها، شوالیه های طلایی وگاس ادامه می دهد. بازی 1 فینال غرب جمعه شب در لاس وگاس است.

دی بوئر در بازی هفتم به 7-0 بهبود یافت، این چهارمین تیم متفاوتی بود که او در فینال یک سری بهترین از هفت را به پیروزی رساند. داریل ساتر و اسکات بومن تنها مربیان دیگری هستند که این کار را انجام می دهند.

این چهارمین بار در پنج فصل بود که ستاره ها بازی 7 را دریافت کردند – بقیه همه از خانه دور بودند. آنها از سال 2000، زمانی که یک سال پس از تنها عنوان قهرمانی خود به فینال جام استنلی برای یک فصل متوالی رسیدند، یک بازی 7 را در خانه برنده نشده بودند.

مطالب جذاب پیشنهادی
بازیکنان رپتورز پس از پایان فصل ترن هوایی از باخت در بازی گلایه می کنند

در تنها بازی 7 دیگری که در مرکز خطوط هوایی آمریکا میزبانی کردند، استارز در یک سری دور دوم در سال 2016 با نتیجه 6-1 به سنت لوئیس باخت.

جانستون در فاصله 7:12 مانده به پایان بازی را 2-0 کرد، زمانی که او توپی را جمع کرد که از تخته های پشتی در سمت چپ تور سیاتل خارج شد. بچه ای که در تمام بازی های این فصل بازی کرده است و با خانواده جو پاولکسی کهنه کار زندگی می کند، قبل از اینکه وارد دروازه شود، یک شوت فرستاد که از روی شانه و نقاب دروازه بان فیلیپ گروبائر خارج شد.

گروبائر 26 شوت را متوقف کرد، دو هفته پس از 33 سیو خود، زمانی که سیاتل در کلرادو 2-1 در بازی 7 دیگر پیروز شد و قهرمان سال گذشته جام استنلی را حذف کرد.

نهمین گل هینتس در مرحله پلی آف به عنوان یک گل بدون کمک در نظر گرفته شد و با 4:01 مانده به وقت دوم به ثمر رسید که عمیق ترین گل در این سری بازی ها قبل از گل زدن بود.

اولیور بیورکستراند در 17.6 ثانیه مانده به پایان گلزنی کرد و مانع از تعطیلی دوم این فصل پس از فصل برای اوتینگر شد. بیورکستراند در آن بازی 7 ماه گذشته هر دو گل را مقابل بهمن به ثمر رساند.

این فینال سری دقیقاً یک سال پس از اجرای 64 سیو اوتینگر در بازی 7 دیگر – باخت 3-2 در کلگری پس از پایان دادن به گل OT جانی گادرئو به سری دور اول رسید.

اوتینگر پس از باخت در این فصل به 5-0 پیشرفت کرد. او در جریان بازی ششم در سیاتل در روز شنبه، زمانی که 4 دقیقه و نیم به وقت دوم کشیده شد، با 18 شوت چهار گل اجازه داد.

مطالب جذاب پیشنهادی
اسید فرمیک چیست؟

اوتینگر گفت: “بله، این هاکی پلی آف است. فکر نمی کنم بهترین سریال دوران حرفه ای من باشد، اما نشان می دهد که ما چقدر تیم خوبی هستیم.” این فراز و نشیب است و، می دانید، فکر می کنید ممکن است از آن خارج شود، و نکته بعدی که می دانید به فینال کنفرانس می روید.

دالاس و لاس وگاس برای دومین بار در چهار فصل گذشته در فینال کنفرانس غرب به مصاف هم خواهند رفت. ستاره ها در سال 2020 در پنج بازی، شوالیه های طلایی تحت مربیگری دبور را شکست دادند، فصل پس از آن که در حباب NHL در تورنتو و ادمونتون در طول همه گیری همه گیر انجام شد.

کراکن سال دوم بازی 7 را با پیروزی 6-3 در خانه در روز شنبه مجبور کرد.

دیو هاکستول، مربی سیاتل، گفت: “ما امشب تا جایی که می توانستیم فشار آوردیم. ما نتوانستیم بهترین وسایل خود را پیدا کنیم.” “در این زمینه به دالاس اعتبار زیادی بدهید. آنها تا حدی به بازی ای که در بازی 6 انجام دادیم پاسخ دادند. آنها به خانه خود در خانه خود آمدند و ما را تحت فشار قرار دادند.”

آدام لارسون چهار ضربه از 13 شوت بلاک سیاتل را در دوره اول انجام داد، دو ضربه متوالی قبل از اینکه دالاس تنها بازی قدرتمند خود را داشته باشد. پس از مهار ضربه اوگنی دادونوف، لارسون تلاش جیمی بنن را در یک ریباند قبل از اینکه کاپیتان ستاره ها توسط ائلی تولوانن در مقابل دروازه به صورت ضربدری چک کرد را از بین برد.

سپس سیاتل در طول بازی قدرتی 7 شوت بلاک داشت که به ستاره ها اجازه نمی داد حتی در حالی که در تمام مدت توپ را در منطقه تهاجمی خود نگه داشته بودند، ضربه ای به دروازه بزنند.

مطالب جذاب پیشنهادی
فورته مورد علاقه اوایل دربی کنتاکی از مسابقه شنبه خراشید

کراکن در ادامه بازی تنها 8 شوت بلاک دیگر داشت.

دالاس تنها شوت را داشت، تلاش کوتاهی توسط هینتز، زمانی که کراکن تنها مزیت خود را پس از فراخوانی بنن برای یک چوب بالا در دوره اول داشت.

مدافع ستاره ها، میرو هیسکانن، تنها در 3 و نیم دقیقه از بازی، از گروبائر گذشت، اما از تیر عمودی دروازه به بیرون رفت و از پشت تور خارج شد.