اسانس انواع میوه و غیره شرکت تارانوش آریا

2- اسانس ها را می توان به راحتی از روش تقطیر کردن بدست آورد. هستند. با جستجو در بین محصولات آرایشی و بهداشتی در یک فروشگاه بسیار بزرگ، کمتر محصولی را می توانید بیابید که در آن اسانس میوه و یا دیگر انواع اسانس به کار نرفته باشد. فرآیندهای دیگر شامل چلاندن با پرس، استخراج با حلال، اسفوماتورا (Sfumatura)، استخراج روغن خالص، صمغگیری، جاسازی در موم و پرس سرد است. طعم های اسانس بسیار متنوع است و از جمله معروف ترین آن ها اسانس میوه است و می توان به انواع اسانس خوراکی مانند اسانس خوراکی سیب، اسانس خوراکی پرتقال و اسانس خوراکی نعناع و لیمو که از پر طرفدارترین اسانس میوه هستند اشاره کرد.

همانطور که ذکر شد این مواد در تولید انواع صابون­ها و خوشبو کننده­ های هوا و بدن مانند عطر و ادکلن مورد استفاده قرار می­گیرند. 3. اسانس ها بر خلاف روغن های ثابت ،فاسد و ترش نگشته بلکه در مجاورت هوا و نور اکسیده و رزینی شکل خواهند شد. بر اساس مطالعهای که جدید که توسط مجله علمی مولکولها منتشر شده است، مصرف اسانس روغنی نارنگی چه به صورت موضعی و چه استنشاقی اثرات آرام بخشی قابل ملاحظهای داشته است و در عین حال میتوان مدت زمان مورد نیاز برای به خواب رفتن را کاهش دهد. استنشاق اسانس روغنی رقیق شده اثر آرام بخشی داشته و مدت زمان مورد نیاز برای به خواب رفتن را کاهش میدهد.

استنشاق اسانس روغنی رقیق نشده نارنگی سیستم عصبی سمپاتیک را تحریک میکند و از این مسیر فعالیتهای مغزی مرتبط با تمرکز و تفکر منطقی را ارتقا میدهد. شاید عجیب به نظر برسد، اما استنشاق اسانس رقیق نشده نارنگی، قابلیت تفکر متمرکز را افزایش میدهد. شاید نعنا و زیر شاخه هایش را بتوان اصلی ترین و پرمصرفترین اسانس در این بهش معرفی کرد، البته استفاده کمی از اسانس های لیمو، پرتقال و اکالیپتوس باعث تنوع طعمی دراین حوزه می شود. ترکیب اصلی آن ها شامل یکی از مونو ترپن ها اکسیژن دار، مونوترپن های بدون اکسیژن و سزکوپی ترپن ها است.

گفتنی است که این رویکرد به منظور تجزیه و تحلیل تاثیر اسانس نارنگی بر تغییر امواج مغزی، احساس آرامش و زمان به خواب رفتن طراحی شده بود. البته قابل ذکر است که فقط از گیاهان اسانس گیری نمی شود و از انواع میوه ها نیز به روش های خاصی اسانس گیری می کنند و از اسانس آنها در تولید مواد غذایی و خوراکی استفاده می شود.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد خرید اسانس پرتقال لطفا از صفحه ما بخواهید.